Search

فهرست مطالب

سوالات متداول از وسترن یونیون

وسترن یونیون

عنوان کاربر سیستم مالی آنلاین وسترن یونیون‌ ، برای تجارت شما ارزش قائل هستیم و به انتقال سریع‌، راحت و قابل اعتماد وجوه شما به گیرنده‌ی مورد نظر‌، افتخار می‌کنیم.‌ با این حال‌، افرادی در سراسر جهان وجود دارند که سعی در سواستفاده از هر سیستمی برای انجام کارهای متقلبانه و کلاهبرداری دارند، بهتر است برای اطلاعات دقیق از شرایط وسترن یونیون با ما همره باشید. بهتر است قبل از مطالعه‌ی این مطلب درباره‌ی این که وسترن یونیون چیست مطالعه نمایید.
مطمئن شوید که می‌دانید برای چه کسی پول می‌فرستید (شناخت کافی از گیرنده دارید)،  اگر در حال خرید کالا یا خدمات و پرداخت از طریق شبکه‌ی وسترن یونیون هستید‌، مسئولیت بررسی اعتبار و قانونی بودن فروشنده (در خرید کالا از طریق وسترن یونیون) بر عهده‌ی شما یا همان فرستنده‌ی وجه خواهد بود.‌ وسترن یونیون مسئولیتی در قبال عدم دریافت یا کیفیت هرگونه کالا یا خدمات ندارد.

اگر شخص گیرنده با شما تماس گرفت و درصدد راهنمایی شما برای سوالات وسترن یونیون برآمد لطفا سریع تماس را قطع کنید.

حفظ امنیت تراکنش‌ها به عهده‌ی همه است.‌ بهتر است خود را از طریقه‌ی کلاهبرداری‌هایی که رواج پیدا کرده است قرار دهید، تا اگر قرار است با کسی کار کنید که شناخت کافی از او ندارید به راحتی گول نخورید، زیرا وسترن یونیون هیچ مسئولیتی را به عهده نخواهد گرفت.

آیا سناریوهای متداول کلاهبرداری در مصرف کننده وجود دارد که باید از آن ها آگاهی داشت؟

شاید بعضی از افراد نسبت به این که وسترن یونیون چگونه کار می‌کند اطلاعات دقیقی نداشته باشند پس باید مواظب اخاذی‌هایی که ممکن است برای شما پیش آید باشید،  بسیاری از افراد ایمیل‌ها یا پیام‌هایی را دریافت می‌کنند که به آن‌ها به دروغ گفته شده شما برنده‌ی قرعه‌کشی شده‌اید و از این افراد تقاضای پول می‌شود اما واقعیت این است که هیچ پولی برای شخص قربانی ارسال نمی‌شود و تمامی این‌ها اقدامات کلاهبرداری از شخص مورد نظر است.

مراقب نامه‌ها یا ایمیل‌های نیجریه یا سایر مقامات دولتی خارجی باشید که درخواست کمک در انتقال وجوه اضافی از یک کشور خارجی به حساب بانکی شما را دارند.

مراقب تماس‌های تلفنی پلیس باشید که ادعا می‌کند شخصی را می‌شناسید که در یک حادثه تصادف کرده یا دستگیر شده و درخواست پول می‌کند.

مراقب پیام‌ها یا ایمیل‌های ناخواسته‌ای باشید که قیمت غیر واقعی را برای کالاهای گران قیمت یا کمیاب ارائه می‌دهند.

مطمئن شوید که گیرنده را می‌شناسید سپس اقدام به ارسال وجه نمایید.‌ اگر در حال خرید کالا یا خدمات و پرداخت از طریق شبکه‌ی وسترن یونیون هستید‌، مسئولیت بررسی اعتبار و قانونی بودن فروشنده بر عهده شما است.‌ وسترن یونیون مسئولیتی در قبال عدم دریافت یا کیفیت هرگونه کالا یا خدمات ندارد.

وسترن یونیون

درصورت دریافت ایمیل مشکوک چه کاری باید انجام داد؟

اگر از شرکتی که خود را وسترن یونیون معرفی می‌کند ایمیل دریافت کردید و مطمئن نیستید که این ایمیل توسط westernunion.com ارسال شده است‌، روی هیچ لینک موجود در ایمیل کلیک نکنید،  این ایمیل ممکن است یک تلاش «فیشینگ» برای به دست آوردن اطلاعات حساب کاربری شما باشد.  در عوض‌، بلافاصله با کس که در این حوزه کارشناس است صحبت کنید.

وسترن یونیون هرگز ایمیلی برای شما ارسال نمی‌کند که شناسه‌ی کاربری‌، رمز ورود یا جزئیات کارت اعتباری شما را درخواست کند.

ویژگی «سوالات ضروری»  (Test Question) در سرویس( Western Union Money TransferSM) برای شرایط اضطراری طراحی شده است که اگر گیرنده از شناسه مناسب برخوردار نیست (به عنوان مثال کیف پول و شناسه وی به سرقت رفته است)، هرگز نباید به عنوان امنیت اضافی برای تعیین وقت یا تأخیر در پرداخت معامله استفاده شود.‌ در بسیاری از مکان‌ها‌، وسترن یونیون هر زمان که گیرنده شناسایی درستی از خود نشان دهد‌، به گیرنده پرداخت می‌کند‌، حتی اگر گیرنده جواب سوال آزمون را نمی‌داند.

آیا وسترن یونیون خدمات سپرده گذاری یا هر نوع حمایت از خریدار را ارائه می دهد؟

وسترن یونیون خدمات سپرده گذاری یا هر نوع سیاست «حفاظت از خرید» را ارائه نمی‌دهد. کار وسترن یونیون انتقال وجوه از فرستنده به گیرنده است.‌ ما به افرادی که از خدمات ما استفاده می‌کنند هشدار می‌دهیم و توصیه می‌کنیم برای افرادی که نمی‌شناسند پول ارسال نکنند. این مسئولیت فرستنده است که از طرفی که وجوه به آن ارسال می‌شود‌، مطلع شود.‌ استفاده از نام ساختگی یا تغییر نام گیرنده پس از ارسال انتقال پول وسیله تضمینی برای تأمین وجوه نیست.‌ اگر گیرنده شناسایی مناسبی را با همان نام انتقال پول ارائه دهد‌، پرداخت انجام می‌شود.

مراقب خدمات «ارسال» یا «نگهداری» شخص ثالث باشید‌، مگر این‌که یک سرویس محافظ معتبر و مجاز باشد. وسترن یونیون یک سرویس سپرده گذاری نیست‌، نباید از آن به عنوان یک سرویس سپرده استفاده شود و در حال حاضر به هیچ یک از خدمات سیو وابسته نیست.

آیا می توانم از وسترن یونیون برای پرداخت هزینه حراج های آنلاین استفاده کنم؟

برای حراج های آنلاین‌، بازخورد فروشنده را به دقت بررسی کنید و علائم هشدار دهنده مربوط به فروش تقلبی را مطالعه کنید. اکثر سایت‌های حراج آنلاین دارای راهنماهای ایمنی یا سوالات متداول هستند که می‌تواند به شما در شناسایی فروش‌های احتمالی تقلبی کمک کند.‌ اگر فروشنده از آدرس ایمیل رایگان استفاده می‌کند یا اصرار دارد فقط یک روش پرداخت را بپذیرد‌، مواظب باشید.  هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش دهید و شکایات عدم تحویل کالا را با سایت حراجی که از طریق آن مورد را خریداری کرده اید‌، ثبت کنید.

اگر مشکوک به کلاهبرداری شدم یا قربانی کلاهبرداری شدم چه کاری می توانم انجام دهم؟

در صورت عدم اطمینان یا مشکوک بودن به درخواست تلفن‌، ایمیل بهتر است با کارشناسان این حوزه صحبت کنید.

اگر احساس می‌کنید قربانی کلاهبرداری شده‌اید‌، می‌توانید با پلیس محلی خود تماس بگیرید یا از طریق پشتیبانی وسترن یونیون اقدام کنید.

نکته مهم: قابل ذکر است که به دلیل تحریم‌های اعمال شده بر کشور ایران نمایندگی در کشورمان وجود ندارد، پس مشتریان باید سعی کنند که حواله‌های خود از طریق وسترن یونیون با خرید خود را به عهده‌ی کارشناسان مجرب این حوزه بگذارند، تا با این اتفاقات روبه‌ رو نشوند.

وسترن یونیون

وسترن یونیون برای محافظت از اطلاعات من چه کاری انجام می دهد؟

وسترن یونیون از روش‌های مختلفی از جمله فناوری SSL برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی شما استفاده می‌کند.

بهتر است برای رمز عبور خود از کاراکترهای سخت استفاده کنید از استفاده کردن تاریخ تپلد و رمزهای عبور قابل حدس دوری کنید.
برای رمز عبور خود ترکیبی از حروف و اعداد و ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ استفاده کنید.
از رمزهای عبور متعدد برای حساب‌های مختلف خود استفاده کنید تا در صورت به خطر افتادن یک رمز عبور‌، خطرهای احتمالی را کاهش دهید.
از نوشتن رمز ورود خود در جایی که ممکن است به خطر بیفتد‌، خودداری کنید.

علاوه بر تمامی این‌ها‌، نکات زیر می‌تواند به حفظ امنیت رمز عبور شما کمک کند:

با اطمینان از به روز بودن نرم افزار اسکن ویروس و همچنین اجرای برنامه‌های ضدجاسوسی می‌توانید از رمزهای عبور خود محافظت کنید.  این برنامه‌ها می‌توانند از شما در برابر ویروس‌ها یا بدافزارهای دیگری که می‌توانند هویت شما را به خطر بیاندازند محافظت کنند. حتی اگر به نظر می رسد رایانه شما خوب کار می کند.

اگر از «ویندوز» (Microsoft Windows) استفاده می‌کنید‌، مطمئن شوید که به روزرسانی‌های ویندوز شما فعال است تا به شما در محافظت از سیستم عامل شما کمک کند.

هنگام وارد کردن رمز ورود به رایانه‌ای که متعلق به شما نیست‌، احتیاط بیشتری داشته باشید.‌ از ویروس‌ها‌، نرم افزارهای جاسوسی یا تنظیمات مرورگر شما ممکن است با ضبط نام کاربری و رمز عبور خود‌، حساب شما را به خطر بیندازند.

مشتریان می‌توانند برای انجام حواله وسترن‌یونیون ، وب مانی، پرفکت مانی، حواله‌های بانکی به مجموعه‌ی صرافی پلاس مراجعه نمایند. صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی ارسال حواله وسترن یونیون و نقد کردن حواله وسترن یونیون مختلف به سراسر جهان یکی از پیشروترین مجموعه‌ها در این حوزه است. برای ارتباط گیری با کارشناسان ما می‌توانید به صورت حضوری به دفتر تهران مراجعه کرده یا از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط