Search

فهرست مطالب

کیف پول ترزور چیست؟

کیف پول ترزور

کیف پول ترزور چیست؟ چقدر با کیف پول‌های ارززهای دیجیتال آشنا هستید؟ با صرافی پلاس همراه باشید تا اطلاعات جامعی نسبت به والت ترزور به دست آورید. ترزور یک کیف پول سخت افزاری بیت کوین است که در آگوست سال ۲۰۱۴ عرضه شد. ترزور اولین کیف پول سخت افزاری بیت کوین بود که امنیت بالایی را در حافظه داخلی (حافظه سرد) ارائه می‌کند در کنار تمامی این‌ها این کیف پول یک کیف پول گرم نیز شناخته می‌شود.

ترزور یک کیف پول سخت افزاری کوچک است که مانند یو اس بی به کامپیوتر وصل می‌شود. این کیف پول توانایی ذخیره‌ی تعداد زیادی بیت کوین را در خود دارد. والت ترزرو به هیچ وجه به ویروس آلوده نمی‌شود. هیچ گاه نمی‌توان کیدهای خصوصی را از این کیف پول برداشت.

کیف پول ترزور با دارا بودن نمایشگر کوچک در خود اطلاعات درون کیف پول را به نمایش می‌گذارد. سیستم این کیف پول را می‌توان بر دستگاه‌های ویندور، ‌ای او ایکس و لینوکس اجرا نمود. این کیف پول در اصطلاح برای نهنگ‌های بیت کوین و کسانی که بیت کوین زیادی دارند مناسب است.

امنیت کیف پول ترزور

این کیف پول با امنیت بالای خود سرقت فیزیکی و مجازی بیت کوین را غیر ممکن می‌کند. ترزور یک کیف پول HD است که در آن می‌توانید کلیدهای خصوصی را کنترل کنید. کاربران قادر خواهند بود در این کیف پول با وارد نمودن رمز ۲۴ کلمه‌ای از امنیت آن اطمینان خاطر داشته باشید. این رمز ۲۴ کلمه‌ای با استفاده از RNG از دستگاه و کامپیوتر تولید می‌شود. این سید بصورت آفلاین تولید شده و در صفحه‌ی ترزور نمایش داده می‌شود‌، با این کار از امنیت آن که به هیچ وجه در دستگاه‌هایی که به اینترنت وصل هستند اطمینان خاطر خواهید داشت.

کیف پول ترزور

مزایای والت ترزور

از مزایای ترزور می‌توان به امنیت فوق‌العاده بالای آن، بدون آفلاین بودن، آسودگی خاطر از استفاده در محیط وب، نمایشگر داخلی، متن باز و مناسب برای افراد تازه کار بودن اشاره کرد.

تنها نفاط ضعفی که برای این دستگاه می‌توان اشاره کرده قیمت تقریبی ۹۹ دلاری و لزوم همراه بودن این کیف پول برای ارسال بیت کوین است.

با هر بار وارد کردن پین کد اشتباه دستگاه قفل می‌شود، ۳۰ اشتباه دستگاه را به مدت ۱۷ سال قفل می‌کند.

می‌توان به رمز عبور ۲۴ کلمه‌ای دستگاه یک رمز دیگر برای افزایش امنیت آن اضافه نمود. پسورد برای امنیت بیشتر است اما اگر پسورد را فراموش کردید نمی‌توانید کیف پول را بازیابی نمایید.

در صورت مفقود شدن و آسیب دیدن کیف پول با وارد کردن سید و پسورد ۲۴ کلمه‌ای می‌توانید موجودی کیف پول را بازیابی نمایید. بازیابی موجودی در این صورت با دیگر این کیف پول‌ها، کیف پول‌های الکتروم (Electrum) و مایکلیوم (Mycelium) قابل انجام است.

برای تنظیم این کیف پول خود کافی است به سایت myTREZOR.com مراجعه نمایید. myTREZOR.com کیف پول وب سایت ترزور محسوب می‌شود، در حالی که برنامه افزودنی «کروم» (Chrome) یک برنامه‌ی قابل نصب بر روی دستگاه است. تنها تفاوت این دو در این است که سایت مای ترزو به صورت آنلاین بوده اما افزونه‌ی کروم به صورت آفلاین است. قابل ذکر است که افزونه‌ی کروم امنیت بیشتری نسبت به سایت دارد.

کاربر پارانوئید ممکن است بخواهید سید خود را در صندوق ایمنی ذخیره کند این معقوله چیزی شبیه (Billfodl) است. Billfodl یک راه حل پشتیبانی است که جنس آن از فولاد ضد زنگ است. Billfodl شما را قادر می‌سازد تا سید پشتیبان ۲۴ کلمه‌ای خود را روی موادی ذخیره کنید که در برابر آتش‌، برق، آب و سایر خطرات احتمالی در مقابل سید پشتیبان شما بسیار مقاوم باشد.

کیف پول‌های دیجیتال زیادی برای ذخیره‌ی رمز ارزها ساخته شده‌اند که امن‌ترین آن‌ها کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند. امکان هک شدن یا دزدی از کیف پول‌های دیجیتال سخت‌افزاری تقریباً صفر است که همین موضوع آن‌ها را میان کاربران محبوب می‌کند،‌ ترزور یکی از این کیف پول‌های سخت‌افزاری است. در این مقاله تمامی ویژگی‌های کیف پول ترزور را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

کیف پول دیجیتال ترزور چیست؟

ترزور یک کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین است که در آگوست سال ۲۰۱۴ عرضه شد. ترزور به عنوان اولین کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین امنیت بالایی داشت که حافظه‌ی داخلی یا همان ذخیره به‌صورت آفلاین را ارائه می‌کرد.

ترزور یک کیف پول سخت‌افزاری کوچک است که مانند USB به کامپیوتر وصل می‌شود. این کیف پول توانایی ذخیره‌ی تعداد زیادی بیت کوین را در خود دارد. کیف پول ترزور به‌هیچ‌وجه دچار ویروس نمی‌شود و هیچ‌گاه نمی‌توان کلیدهای خصوصی را از این کیف پول دیجیتال برداشت.

کیف پول ترزور با دارا بودن یک نمایشگر کوچک بر روی خود، اطلاعات را به نمایش می‌گذارد. نرم‌افزار این کیف پول را می‌توان در سیستم‌عامل‌های ویندور، مک‌او‌اس و لینوکس اجرا نمود. کیف پول تزور در اصطلاح برای کسانی که ارزهای دیجیتال زیادی دارند و می‌خواهند برای بلند مدت سرمایه‌گذاری کنند مناسب است.

امنیت کیف پول ترزور

از آنجایی که کیف پول دیجیتالی ترزور یک کیف پول از نوع ذخیره‌ی سرد است، امنیت بالایی در برابر هک و دزدیده شدن دارد. حتی اگر این کیف پول به یک رایانه‌ی حاوی ویروس و بدافزارها متصل شود نیز مشکلی برای آن پیش نمی‌آید.

ترزور حریم خصوصی کاملاً خوبی را برای کاربرانش تأمین می‌کند. از آنجایی که دستگاه‌های ترزور هیچ شماره سریالی ندارند، اقدامات شما بر روی این دستگاه‌ها نمی‌تواند ردیابی شود. ترزور متن‌باز است و هنگام استفاده از ترزور نیازی به نام کاربری یا رمز عبور نیست.

این کیف پول سخت‌افزاری نیاز به یک برنامه‌ی نرم‌افزاری بر روی رایانه یا تلفن همراه یا نسخه وب دارد. برای مثال Electrum و Greenaddress بر روی دسکتاپ هستند و GreenBits و Mycelium بر روی اندروید و mytrezor.com نیز بر روی وب اجرا می‌شود. از آنجایی که اطلاعات و داده‌ها می‌تواند از طریقTresor’s mywallet لو برود بنابراین بهتر است به جای آن از یک نود کامل ماند الکتروم استفاده کنید.

ترزور یک کیف پول HD است که در آن می‌توانید کلیدهای خصوصی را کنترل ‌کنید‌، شما می‌توانید با مشخص کردن ۲۴ کلمه یا Seed از اطلاعات کیف پول‌تان نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید. Seed اصلی ۲۴ کلمه‌ای بوده و با استفاده از RNG از دستگاه و رایانه تولید می‌شود. Seed به‌صورت آفلاین تولید شده و در صفحه‌ی ترزور نمایش داده می‌شود‌ و این اطمینان را به شما می‌دهد که Seed هرگز به‌صورت آنلاین نمایش داده نمی‌شود.

در هنگام راه‌اندازی‌ و همچنین ارسال تراکنش‌ها به یک PIN CODE نیاز است. پس از هر حدس نادرست‌ پین کد، زمان انتظار برای وارد کردن پین کد بعدی دو برابر می‌شود. برای مثال ۳۰ حدس اشتباه برای رمزگشایی نیاز به ۱۷ سال زمان دارد تا بتوانید دوباره حدس بزنید.

برای امنیت بیشتر می‌‌توانید یک رمز عبور به seed ۲۴ کلمه‌ای اضافه کنید که به عنوان کلمه‌ی ۲۵ محسوب خواهد شود. باید عبارت عبور را به‌ خاطر بسپارید زیرا در صورت فراموشی، حتی دانستن ۲۴ کلمه seed به شما کمکی نخواهد کرد و دیگر امکان بازیابی کیف پول را نخواهید داشت.

عبارت seed به شما کمک می‌کند که اگر کیف پول خود را از دست دادید بتوانید اطلاعات آن را بازیابی کنید. این مسئله می‌تواند روی یک کیف پول ترزور دیگر انجام شود و یا از طریق کیف پول‌های دیگری مانند الکتروم یا مای‌سیلیوم رخ دهد.

از آنجایی که برای تأیید هر تراکنش نیاز است که دکمه‌های فیزیکی روی این دستگاه‌ فشار داده شوند پس می‌توان گفت که هیچ هکری نمی‌تواند به‌صورت خودکار از کیف پول دیجیتال سخت‌افزاری ترزور شما پول ارسال کند.

همچنین ترزور ابتکاری را برای توسعه‌ی تراشه‌ی عنصر امن متن‌باز خود آغاز کرده است. این پروژه «تراپیک اسکوار» (Tropic Square) مخفف کلمه‌ی (Truly Open Integrated Circuit) است. یک دلیل که ترزور از عناصر امنیتی «لجر نانو ایکس» (Ledger Nano X) استفاده نمی‌کند این است که همه‌ی عناصر امنیتی آن متن‌بسته هستند. این بدان معناست که شما باید به تولید‌کننده‌ی سخت‌افزار اعتماد کنید.

می‌توان گفت که عناصر متن‌باز باعث امنیت بیشتر کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌شوند. ترزور نیز در تلاش است تا با ایجاد عناصر متن‌باز مسئله‌ی امنیت را یک بار برای همیشه از بین ببرد که دیگر دغدغه‌ی ذهن کاربران نباشد.

راه اندازی اولیه کیف پول دیجیتالی ترزور

 

برای راه‌اندازی ترزور می‌توانید از دو راه استفاده کنید: از طریق myTREZOR.com یا از طریق Command line. منظور از راه‌اندازی درست کردن پین کد، نام دستگاه و پسورد است.

سید پشتیبانی کیف پول ترزور

همان‌طور که قبلاً ذکر شد‌، با یادداشت کردن ۲۴ کلمه‌ی سید، می‌توانید از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. بنابراین، در صورت گم شدن‌، به سرقت رفتن یا خراب شدن دستگاه ترزور، با استفاده از این ۲۴ کلمه می‌توانید کیف پول خود را بازیابی کنید.

زمانی که ترزور را می‌خرید یک کاغذ نیز با آن برای شما ارسال می‌شود تا سید خود را یادداشت کنید. افرادی که نگرانی بیشتری راجع به نگهداری کلمات سید خود دارند می‌توانند از دستگاه‌هایی که به آتش‌سوزی نیز مقاوم هستند استفاده کنند مانند PrivacyPros Billfodl.

امنیت

ترزور امنیت خوبی به کاربرانش ارائه می‌دهد. پس از آنکه این کیف پول دیجیتال را تهیه کردید، ساتوشی لبز، هیچ امکانی ندارد که تراکنش‌های شما را مشاهده و ردگیری کند زیرا هیچ سریال نامبری بر دستگاه وجود ندارد.

رابط کاربری کیف پول ترزور

رابط کاربری کیف پول ترزور هم برای مبتدیان و هم برای کاربران پیشرفته شفاف و آسان است. ارسال یا دریافت انواع کوین‌، بررسی معاملات قبلی‌، خرید کوین به طور مستقیم از ترزور یا سایر کاربران در صرافی آن‌ها به سادگی انجام می‌گیرد.

اگر با این وجود تصمیم دارید از نسخه نرم‌افزاری کیف پول ترزور استفاده کنید‌، توجه داشته باشید که اگر با روش‌های مخصوص، آدرس IP خود را تغییر ندهید، کمپانی ترزور به آدرس آن دسترسی خواهد داشت.

همچنین دقت کنید که اگر یک نود کامل را اجرا می‌کنید و xpub خود را مخفی نکنید، کمپانی ترزور می‌تواند تراکنش‌های شما را مشاهده کند (اگرچه نمی‌تواند آن را به هویت شما ارتباط دهد)، به این علت که برای انجام تراکنش‌ها باید به یک نود متصل شوید. اگر خودتان یک نود را اجرا نمی‌کنید باید از نود میزبان ترزور استفاده کنید.

خط فرمان ترزور

همچنین می‌توانید با استفاده از command line interface   (https://wiki.trezor.io/Using_trezorctl_commands_with_Trezor#Install_python-trezor) با ترزور وان کار کنید، با استفاده از این روش دیگر نیازی به استفاده از نرم‌افزارها نیست و می‌توانید commandها را مستقیماً روی ترزور اجرا کنید. مزیت این روش در این است که مطمئن هستید چه دستوراتی بر روی ترزور در حال اجرا هستند، درحالی‌که اگر از یک نرم‌افزار استفاده کنید، ممکن است نرم‌افزار دستکاری شده باشد و در حال انجام کاری دیگر باشد.

احراز هویت دوعاملی در کیف پول ترزور

احراز هویت دوعاملی یکی از گزینه‌های امنیتی عالی است که با محبوب شدن ارزهای دیجیتال جان گرفت. کاربران می‌توانند با استفاده از این ویژگی‌ کیف پول دیجیتال ترزور برای ذخیره‌ی گذرواژه‌های خود در حساب‌های مختلف آنلاین اقدام نمایند.  همچنین این ویژگی رمز عبور ۶ کلمه‌ای را برای کاربران ترزور امکان‌پذیر می‌کند.

کیف پول های نرم افزاری

ترزور با تعدادی کیف پول نرم‌افزاری از جمله «الکتروم» (Electrum)، «مولتی بیت اچ دی» (MultiBit HD) و «بلک استریم گرین» (Blockstream Green) کار می‌کند.  بلک استریم گرین روی دسکتاپ‌، مای سیلیوم در اندروید و (myTREZOR.com) در وب کار می‌کند. در ورژن دسکتاپ ترزور قبلاً به افزونه کروم احتیاج داشت که امروزه این روش دیگر استفاده نمی‌شود. اکنون باید از Trezor Bridge برای اتصال ترزور و مرورگرهای پشتیبانی خود برای کار با (myTrezor.com)  استفاده کنید.

مقایسه کیف پول ترزوربا لجر نانو

ترزور و «لجر نانو اس» (Ledger Nano S) و  «لجر نانو ایکس» (Ledger Nano X) اغلب با هم مقایسه می‌شوند.

تفاوت اصلی این دو نوع کیف پول دیجیتالی این است که ترزور  بیشتر به یک کامپیوتر کوچک شباهت دارد‌، در حالی که لجر نانو از یک تراشه‌ی امن استفاده می‌نماید. همچنین ترزور وان محبوبیت کمتری نسبت به لجر نانو ایکس دارد و کارایی آن نیز محدودتر است. لجر نانو ایکس صفحه‌نمایش بهتری دارد و همچنین قابلیت بلوتوث آن که باعث می‌شود به‌راحتی به گوشی‌های موبایل وصل شود، آن را گزینه‌ی محبوبی در بین کاربران کرده است.

مقایسه کیف پول ترزور با کیپ کی

کیف پول دیجیتالی «کیپ کی» (KeepKey) در واقع یک کلون از کد و سیستم عامل ترزور است. بااین‌حال کیپ کی با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری همراه نیست که اساساً همین موضوع امنیت دستگاه را پایین می‌آورد.

ترزور از امنیت بالاتری نسبت به کیپ کی برخوردار است. صفحه نمایش کیف پول دیجیتالی ترزور  به اندازه‌ی کیپ کی بزرگ نیست اما این موضوع دلیل کافی برای استفاده از کیپ کی به‌جای ترزور نخواهد بود.

کیف پول ترزور از چند نوع ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند؟

از ترزور می‌توان برای ذخیره‌ی «لایت کوین» (Litecoin)، «دش» (DASH)، «مونرو» (Monero)، «زی‌کش» (Z-cash) و توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از ارزهای دیگر بستگی به توسعه‌دهندگان کیف پول‌های نرم‌افزاری داردکه برنامه خود را جوری توسعه دهند که از آلت‌کوین‌های دیگر نیز پشتیبانی کند.

نرم‌افزار SSSS چیست؟

امروزه ترزور از طریق کلیدهای استاندارد معروف به Shamir’s Secret Sharing از سهام کلیدی n-of-m پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این استاندارد‌، کاربر می‌تواند یک کلید خصوصی را در جایی که کوین‌ها نگهداری می‌شوند گرفته و آن را به تعداد دلخواه «سهام» تقسیم کرده و همچنین تعیین کند که چه تعداد از کل سهام برای بازسازی کلید مورد نیاز است.

این موضوع به کاربر اجازه می‌دهد سهام را در چندین مکان برای کاهش تهدیدهای خاص جدا کند. شاید برایتان سوال پیش آید که چه تهدیداتی می‌تواند پیش آید؟

تهدیدات زیست محیطی مانند آتش سوزی و سیل

تهدیدهای فنی‌، مانند پوسیدگی کمی یا سخت‌افزار بد

تهدیدهای بشری‌، مانند هکرها و دزدی‌های ارز دیجیتالی

متأسفانه ، SSSS فقط در «مدل ترزور تی» (Trezor Model T) پشتیبانی می‌شود‌، بنابراین اگر این ویژگی برای شما مهم است، توصیه می‌کنیم به جای انتخاب مدل ترزور وان مدل ترزور تی را خریداری نمایید.

 

نحوه ی استفاده از مایسیلیوم با کیف پول ترزور

ابتدا باید نسبت به این موضوع که آخرین نسخه‌ی مایسیلیوم را نصب کرده‌اید اطمینان حاصل نمایید. در وهله‌ی بعد باید داخل برنامه‌ی مایسیلیوم شده و در قسمت «حساب کاربری جدید» (new account) حساب کاربری برای خود بسازید.

کیف پول ترزور

برای رفتن به تب حساب باید انگشت خود را به‌سمت راست کشیده یا برای افزودن حساب کاربری جدید روی گزینه‌ی سمت راست بالا کلیک کنید.

کیف پول ترزور

برروی گزینه ی «پیشرفته» (Advanced) کلیک کنید.

کیف پول ترزور

در بخش «وارد کردن حساب Trezor-HD» روی «ترزور» کلیک کنید.

کیف پول

کابل OTG را به دستگاه اندروید و ترزور خود متصل کنید.

کیف پول

پین کد ترزور خود را وارد نمایید. اعداد در صفحه‌ی کیف پول شما نماش داده خواهند شد.

کیف پول

در صورت داشتن عبارت عبور ترزور، رمز عبور خود را وارد کنید. هر عبارت عبور یک کیف پول معتبر ایجاد می‌کند. اگر کیف پول شما مقدار صفر را نشان می‌دهد‌، روند را مجدداً شروع کرده و به دقت چک نمایید که عبارت عبور به‌درستی وارد شده باشد.

کیف پول

مایسیلیوم حساب‌های موجود در ترزور شما را اسکن می‌کند.

کیف پول ترزور

در این حالت ما یک حساب کاربری داریم که بر اساس passphease واردشده است. برای باز کردن آن حساب روی حساب کلیک کنید یا برای افزودن حساب جدید روی «وارد کردن حساب استفاده نشده بعدی» (Import next unused account) کلیک کنید.

کیف پول ترزور

حساب ترزور خود را نامگذاری کنید. این نام در برنامه مایسیلیوم نمایش داده می‌شود.

کیف پول

مراحل شما به اتمام رسید و هم‌اکنون می‌توانید با استفاده از مایسیلوم پرداخت‌های ترزور خود را به انجام برسانید.

 

بازیابی مایسیلیوم

اگر کیف پول دیجیتالی ترزور شما گم شده یا به سرقت رفته باشد‌، با وارد کردن سید بازیابی و عبارت عبور) به مایسیلیوم برای اندروید‌، همچنان می‌توانید به ارزهای خود دسترسی پیدا کنید.

در این حالت باید یک بار دیگر مایسیلیوم را دانلود کنید. اگر قبلاً از مایسلیوم استفاده کرده‌اید‌، سید پشتیبان ۱۲ کلمه‌ای را نوشته و برنامه را دوباره نصب کنید.

هنگام باز کردن مای سیلیوم، دو گزینه به شما داده می‌شود: بازیابی پشتیبان و ایجاد حساب کاربری جدید، باید «بازیابی پشتیبانی» (Restore Backup) را انتخاب کنید.

کیف پول ترزور

تعداد کلمات موجود در سید خود را انتخاب کنید و اگر از عبارت عبور استفاده کردید به قسمت «من یک گذرواژه دارم» بروید.

با مایسیلیوم می‌توانید کلمات را تک به تک وارد کنید.

کیف پول

در صورت استفاده از عبارت عبور، آن را وارد کنید. هر عبارت عبور یک کیف پول معتبر ایجاد می‌کند. اگر کیف پول شما مقدار صفر را نشان می‌دهد‌، روند را مجدداً شروع کرده و مطمئن شوید که عبارت عبور را به‌درستی وارد می‌کنید.

کیف پول

اکنون می‌توانید وجهی را که در کیف پول دیجیتال شما ذخیره‌شده بازیابی نمایید.

 

نحوه استفاده کیف پول ترزور با الکتروم

 

قابل ذکر است که کیف پول ترزور تنها با الکتروم (Electrum 2.0+) قابل استفاده است. باید از این موضوع که آخرین نسخه از آن را دانلود کرده‌اید، اطمینان حاصل کنید.

برای استفاده ترزور با الکتروم ایتدا باید کیف پول ترزور خود را به سیستم وصل کرده و نرم‌افزار الکتروم را باز کنید. پس از این که وارد برنام‌ی الکتروم شدید به قسمت (new wallet) رفته و کیف پول سخت افزاری (Hardware wallet) را انتخاب کنید. در مرحله‌ی بعد گزینه‌ی بازیابی کیف پول (Restore or import a wallet) وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید تا در صورت آسیب دیدن دستگاه توانایی بازیابی دارایی‌های کیق پول را داشته باشید.

کیف پول

ترزور تنها کیف پول سخت‌افزاری است که توسط الکتروم پشتیبانی شده و در مرحله‌های به صورت خودکار انتخاب می‌شود.

کد پین خود را وارد کتید

کیف پول

اگر از عبارت عبور (passphrase) خود استفاده کرده‌اید باید همان را وارد کنید. هر عبارت عبور مجزا یک کیف پول معتبر می‌سازد. اگر کیف پول شما بالانس صفر را نشان می‌دهد باید روند را دوباره شروع کنید و از این که تمامی موارد را به درستی انجام داده‌اید ، اطمینان حاصل کنید.

کیف پول ترزور

پس از انجام مراحل بالا می‌توانید از کیف پول ترزوری که با الکتروم هماهنگ شده استفاده کنید.

بازیابی کیف پول ترزور با الکتروم

اگر کیف پول ترزور شما آسیب دیده یا گم شده باشد، با واردکردن عبارت بازیابی و عبارت عبور (اگر قبلا استفاده شده باشد)‌ به الکتروم قادر خواهید بود دارایی‌های دیجیتال خود را بازگردانید.

هنگام استفاده از الکتروم، لیستی برای شما نمایش داده می‌شود که باید قسمت فایل سپس جدید و بازیابی (navigate to File > New/Restore)  بروید.  در انتها باید گزینه‌ی بازیابی (Restore ) یا کیف پول سخت افزاری (Hardware wallet) را انتخاب کنید.

کیف پول ترزور

همان‌طور که ذکر شد کیف پول ترزور تنها کیف پول سخت‌افزاری است که توسط الکتروم پشتیبانی شده و به صورت خودکار در مراحل بعدی انتخاب می‌شود.

کیف پول ترزور

سید بازیابی کیف پول را وارد کنید.

کیف پول ترزور

اگر از عبارت عبور خود پیش از این استفاده کرده‌اید، آن را وارد کنید. هر عبارت عبور یک کیف پول معتبر جدا ایجاد خواهد کرد. اگر کیف پول بالانس صفر را نشان دهد باید روند را دوباره طی کرده و از درست بودن اطلاعات وارده اطمینان حاصل کنید.

اکنون به دارایی‌های دیجیتال خود در کیف پول دسترسی داشته و توانایی ارسال آن را خواهید داشت.

کیف پول ترزور

سخن پایانی

 

کیف پول ارزهای دیجیتال یکی از اساسی‌ترین رکن‌های ارزهای رمزپایه هستند زیرا کاربران بدون این ابزارها نمی‌توانند به ذخیره‌ی ارزهای دیجیتال بپردازند،‌ به همین دلیل باید برای انتخاب کیف پول مناسب برای ارزهای دیجیتال خود بپردازید. ترزور یکی از برترین کیف پول‌های سخت افزاری است که می‌تواند انتخاب مناسبی برای کاربران یا معامله‌گران ارزهای دیجیتال باشد

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط