پرفکت مانی یکی از سیستم‌های مالی آنلاین است که برای پرداخت‌ها و انتقال وجه آنلاین سریع و امن به وجود آمده است. در ادامه نحوه‌ی استفاده و خدماتی که برای مشتریان ارئه می‌دهد را شرح می‌دهیم. در قسمت قبل به تعدادی از سوالات متداولی که ممکن بود برای کاربران پیش آید اشاره نمودیم در این قسمت نیز به ادامه‌ی سوالات متداول کاربران اشاره خواهیم کرد.

چگونه می توان روند نزول ارز را جابجا کرد؟

می‌توانید تجزیه و تحلیل‌ها و اخبار موجود در بازار ارز را در بخش «تجزیه و تحلیل» (Analytics) مشاهده کنید تا فعالیت‌های مبادله‌ای شما مؤثر باشد. برای آگاهی‌‌، لطفاً اعلانات مربوط به نرخ ارز را فعال کنید تا اخبار مستقیماً به ایمیل یا تلفن همراه شما ارسال شود.

چگونه می توان اعلان ها را غیرفعال کرد؟

برای ایجاد تغییرات این چنینی‌، به قسمت «تنظیمات» (Settings) رفته و روی «اعلان ها» (Settings) کلیک کنید.

چگونه می توان با پرفکت مانی حواله ارسال کرد؟

کاربران می‌توانند برای ارسال حواله از طریق پرفکت ‌مانی به مجموعه‌ی صرافی پلاس مراجعه نمایند تا درخواست‌شان در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

چرا نمی توان اطلاعات بانکی را سریعا مشاهده کرد؟

پرفکت مانی پرداخت‌های مستقیم را پردازش نمی‌کند. این معامله توسط ارائه دهندگان خدمات صرافی مجاز توسط یک کاربر انجام می‌شود. هر ارائه دهنده خدمات پرداخت‌های ارزی معتبر‌، اطلاعات بانکی خود را دارد‌، بنابراین آن‌ها پس از پردازش درخواست شما در دسترس قرار می‌گیرند.

حداقل مبلغ سپرده بانکی وایر چقدر است؟

حداقل مقدار در حال حاضر ۳۰۰ دلار یا معادل آن با ارز دیگر است. این مبلغ ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند.

انتقال پول از طریق بانک چقدر طول می کشد؟

انتقال پول از طریق بانکی وایر معمولاً بین ۳ تا ۵ روز کاری (ممکن است متغیر باشد) انجام می‌شود. بلافاصله پس از دریافت وجه از بانک‌‌، این پول به حساب شما واریز می‌شود.

به چه کشورهایی از طریق پرفکت مانی حواله ارسال می‌شود؟

برای اطلاع از کشورهایی که حواله ارسال می‌شود بهتر است با کارشناسان ما در صرافی پلاس در ارتباط باشید.

آیا می توان مبلغ را در چند مرحله و خرد خرد ارسال کرد؟

نه نمی‌توانید. شما باید مبلغ دقیقی را که تعیین کرده‌اید هنگام سفارش خود ارسال کنید. در غیر این صورت‌، ممکن است در شناسایی سپرده شما مشکلی ایجاد شود.

از کجا می توان درخواست های خود را برای واریز بانکی وایر مشاهده کرد؟

شما می‌توانید وضعیت خود را در بخش «تاریخچه» (ٰHistory) مشاهده کنید. اگر درخواست شما اخیراً ایجاد شده و هیچ فعالیت دیگری در حساب شما رخ نداده است‌، می‌توانید آن را در بخش «سپرده» (Deposit) پیدا کنید.

درخواست چگونه پردازش می شود و مدت زمان آن چقدر است؟

سیستم درخواست شما را دریافت می‌کند و آن را برای پردازش بیشتر به ارائه دهنده خدمات ارزی مجاز انتخاب شده ظرف 24 ساعت تغییر می‌دهد. پس از دریافت و پردازش درخواست شما‌، در صورت نگرانی از سالم نبودن معامله شما‌، تمام جزئیات پرداخت برای شما ارسال می‌شود. هنگامی که ارائه دهنده خدمات صرافی اولیه به هر دلیلی نتواند درخواست شما را پردازش کند‌، به طور خودکار به ارائه دهنده خدمات ثانویه صرافی منتخب شما انتخاب می‌شود. اگر صرافی دوم قادر به پردازش برنامه باشد‌، اطلاعات بانکی را برای استفاده برای انتقال پول دریافت خواهید کرد. اگر قادر به پردازش برنامه نباشد‌، پیام ریجت دریافت خواهید کرد. زمان پردازش برنامه استاندارد برای هر یک از ارائه دهندگان خدمات صرافی معتبر 24 ساعت است.

پرفکت مانی

وضعیت برنامه خود را از کجا می توان مشاهده کرد؟

می‌توانید وضعیت را در بخش «سپرده» (Deposit) نظارت کنید‌، یا نامه‌های داخلی و ایمیل خود را به طور مکرر بررسی کنید.

چگونه و از کجا می توان اطلاعات بانکی را برای انجام نقل و انتقالات دریافت کرد؟

اگر وضعیت برنامه سپرده گذاری شما به “تأیید” تغییر یابد، باید وجوه خود را به حساب بانکی ارائه شده ارسال کنید. جزئیات بانک به صندوق پستی داخلی و آدرس ایمیل مشخص شده هنگام ثبت نام ارسال می‌شود. این جزئیات را می‌توانید در برنامه تأیید شده شما نیز پیدا کنید.

چرا هنگام ارائه سپرده توسط بانکی وایر باید یک ارائه دهنده خدمات صرافی معتبر را مشخص کنم؟

سیستم پرداخت ما فقط نقل و انتقالات داخلی از حساب‌ها را در پرفکت مانی انجام می‌دهد. کلیه سپرده‌ها و برداشت‌ها از طریق حواله بانکی وایر توسط ارائه دهندگان خدمات صرافی مجاز انجام می‌شود.

چرا باید ارائه دهنده خدمات تبادل ثانویه معتبر را مشخص کرد؟

گاهی اوقات ارائه دهنده خدمات اولیه صرافی مجاز ممکن است به دلایل مختلف نتواند برنامه کاربر را پردازش کند. انتخاب ارائه دهنده خدمات ثانویه معتبر تبادل پیش فرض‌، خطر تأخیر احتمالی را به حداقل می‌رساند.

زمان انتخاب ارائه دهنده خدمات صرافی معتبر، آیا باید برای  هر دو کمیسیون پرداخت کرد؟

خیر ، فقط از طرف ارائه دهنده برنامه درخواست شما پردازش می‌شود.

آیا می توان حواله بانکی وایر را مستقیماً به سیستم پرفکت مانی ارسال کرد؟

خیر‌، در حال حاضر غیرممکن است. این معامله فقط از طریق خدمات صرافی معتبر انجام می‌شود.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست