Search

فهرست مطالب

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) اسکیل ورکر کانادا

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ؛ کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته که تعداد زیادی مهاجر از سراسر دنیا  را در خود جای داده است، یکی از کشورهای برتر برای مهاجرت شناخته می‌شود. بازار کار خوب،‌ طبیت زیبا و رفتار خوب با بیگانگان به عنوان شهروند از مزیت‌هایی است که این کشور را به یکی از محبوب‌ترین‌ها و بهترین‌‌ها تبدیل کرده است.

یکی از بهترین شیوه‌های مهاجرت به کشور کانادا «ورود سریع» (Express Entry) است که برنامه‌ی مهاجرتی برای جذب نیروی کار متخصص «اسکیل ورکر» (skill worker) است. در برنامه‌ی مهاجرتی اسکیل ورکر متقاضی بنا به استانی که در کشور کانادا انتخاب کرده‌ است متفاوت بوده و به دو بخش تقسیم می‌شود که در ادامه به معرفی این دو بخش خواهیم پرداخت:

برنامه‌ی مهاجرتی نیروی حرفه‌ای استان کبک (Quebec Skilled Worker)

برنامه مهاجرتی نیروی حرفه‌ای دیگر استان‌های کشور کانادا (Federal Skilled Worker)

هزینه‌های این دو برنامه‌ی مهاجرتی با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

پرداخت هزینه اسکیل ورکر کشور کانادا

هزینه‌ی اپلیکشین فی کانادا در برنامه‌ی مهاجرتی استان کبک دو بخش دارد که یک بخش اضافی نسبت به دیگر استان‌ها محسوب می‌شود. هزینه‌ی مرحله‌ی اول آن هزینه‌ی اختصاصی برای مهاجرت به استان کبک و هزینه‌ی مرحله‌ی دوم مختص زمانی است که پرونده به  بخش فدرال رسیده است، بعد از این مرحله هزینه‌ها با هزینه‌ی اسکیل ورکر فدرال یکسان خواهد بود. به طور کال داوطلبان مهاجرت به استان کبک یک مرحله‌ی پرداختی بیشتری دارد.

مهاجرت با روش اسکیل ورکر فدرال کانادا (Federal Skilled Worker)

این برنامه‌ی مهاجرتی مختص مهاجرت به تمامی استان‌های کانادا به غیر از استان کب است. هزینه‌ی اپلیکیشن فی برای نفر اصلی و همسرش ۱۱۰۰ دلار کانادا برای بازگشایی پرونده و روند کار در بخش فدرال خواهد بود. در واقع هر نفر ۵۵۰ دلار کانادا  (برای افراد همراه زیر ۲۲ سال ۱۵۰ دلار کانادا ) برای هزینه‌ی اپلیکیشن فی کانادا باید پرداخت نمایند. هزینه‌ی لندینگ فی این مورد برای متقاضیان برابر با ۴۹۰ دلار است. در مرحله‌ی آخر هزینه‌های دیگری از قبیل ترجمه‌ی مدارک، ارزیابی مدارک تحصیلی،‌ تست زبان و مدیکال وجود دارد.

مهاجرت با روش اسکیل ورکر کبک (Quebec Skilled Worker)

این برنامه‌ی مهاجرتی فقط برای مهاجرت با استان کبک کانادا است. همان طور که ذکر شد مهاجران باید قبل از رسیدن پرونده به مرحله‌ی فدرال هزینه‌ی اپلیکیشن فی را پرداخت نمایند. هزینه‌‌هایی که باید در این مورد پرداخت شوند برای فرد اصلی ۷۶۵ دلار کانادا و برای همراهان ۱۶۴ دلار کانادا است. هزینه‌ی لندینگ فی این مورد نیز همانند اسکیل ورکر فدرال کانادا ۴۹۰ دلار کانادا خواد بود. در مرحله‌ی آخر هزینه‌های دیگری از قبیل ترجمه‌ی مدارک، ارزیابی مدارک تحصیلی،‌ تست زبان و مدیکال وجود دارد.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی

چگونه هزینه  اپلیکیشن فی را پرداخت نماییم؟

اپلیکیشن فی کانادا اغلب با مستر کارت و ویزا کارت پرداخت می‌شود که به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران پرداخت آن توسط متقاضی می‌تواند سخت و پیچیده باشد. متقاضیان عزیز بهتر است برای پرداخت هزینه‌ی اپلیکیشن فی به صرافی پلاس مراجعه کرده و با فراغ خاطر به صرافی پلاس اعتماد نمایند.

هزینه‌ی اپلیکیشن فی از طریق کارت های اعتباری (مستر کارت و ویزا کارت)، «‌‌مانی اوردر» (Money Order) و «بانک درفت» (Bank Draft) پرداخت می‌شود. اگر بخواهیم قیاسی کلی بین این سه روش پرداختی انجام دهیم باید بیان کنیم که:

هزینه‌ی پرداختی با کارت‌های اعتباری نسبت به مانی اوردر کم تر خواهد بود. برای پیگیری پرداخت از دو طریق پرداختی مانی اوردر و بانک درفت باید با بانک مکاتبه‌ی تلفنی انجام دهید اما برای پیگیری پرداخت به وسیله‌ی کارت‌های اعتباری مستر کارت و ویزا کارت کافی است به پنل کاربری کارت خود مراجعه تموده تا از کسر یا عدم کسر موجودی از حساب خود را ببینید. اگر پول کسر شده باشد هزینه با موفقیت پرداخت شده است.

با توجه به تغییرات مداوم هزینه‌های گفته شده در مقاله باید قبل از اقدامات لازم نسبت یه عدم تغییر هزنه‌ها و اطلاع از هزینه‌های جدید اطمینان حاصل شود. متقاضیان می‌توانند برای بررسی هزینه‌ها از سایت CIC اقدام نمایند.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط