ویزا الکترونیکی آذربایجان ؛ جمهوری آذربایجان علاوه بر مناظر طبیعی زیبا و مرز مشترک با ایران فرهنگ مشابه با کشورمان را دارد. به همین دلایل جمهوری آذربایجان به یکی از قطب‌های مهم گردشگری ایرانیان تبدیل شده است.

علاوه بر تمامی این‌ موضوع‌ها تاجران ایران و جمهوری آذربایجان سال‌ها است که تجرات‌های گوناگونی با یکدیگر دارند، ‌همین موضوع نیز باعث رفت و آمد‌های تجاری به این کشور شده است. بنا به همین دلایل دولت جمهوری آذربایجان جهت آسان نمودن دریافت ویزا،‌ ویزای موقت این کشور را به ویزای الکترونیکی تغییر داده است.

انواع ویزا آذربایجان

در ادامه به معرفی انواع ویزاهای جمهوری آذربایجان خواهیم پرداخت:

ویزای گردشگری

ویزای توریستی یا گردشگری جمهوری آذربایجان ۲ ماه اعتبار دارد. متقاضی می‌تواند در این مدت حداکثر ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشد. ویزای توریستی آذربایجان به صورت عادی که در ۳ روز کاری است و به صورت فوری که در یک روز کاری است،‌ صادر می‌شود. محبوب‌ترین ویزای جمهوری آذربایجان ویزای گردشکری است.

ویزای تجاری

ویزای تجاری فقط برای کسانی که به قصد تجارت به این کشور سفر می‌کنند صادر می‌شود.

ویزای بستگان

ویزای بستگان یا اعضای خانواده مختص خانواده‌ی افرادی است که در این کشور به تجارت مشغول هستند.

ویزای دیپلماتیک یا خدمت

این ویزا مختص کسانی است که برای ماموریت‌های رسمی دولتی باید به این کشور سفر کنند صادر می‌شود.

ویزای ویژه

این ویزا برای کسانی که صادر می‌شود که برای دیدار دوستان یا آشنایان خود به این کشور سفر می‌کنند. این ویزا با دعوت نامه نیز اخذ می‌شود.

هموطنان ایرانی در کشور آذربایجان از امتیازات ویژه‌ای برخوردار هستند که می‌توانند به محض ورود به خاک این کشور ویزای ۱۵ روزه‌ی نخجوان را به دست آورند.

ویزا الکترونیکی آذربایجان

ویزا الکترونیکی آذربایجان

متقاضیان می‌توانند برای دریافت ویزای الکتونیکی آذربایجان به مجموعه‌ی صرافی پلاس مراجعه نمایند.

نکات ضروری ویزا الکترونیکی آذربایجان

پاسپورت کلیه‌ی متقاضیان هنگام درخواست باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. اگر پاسپورت متقاضی فاقد اعتبار باشد صدور مجدد ویزا تضمینی نخواهد بود.

در سایت evisa.gov.az صفحه‌ی اختصاصی درخواست ویزای الکترونیکی آذربایجان است، زبان فارسی نیز اضافه شده است پس با تغییر زبان و مطالعه‌ی دقیق فرم‌ها می‌توان از درستی اطلاعات وارده اطمینان پیدا کرده و  درخواست را ارائه نمود. این سایت در هر روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته در دسترس خواهد بود بنابراین دیگر نیازی به مراجعخ به سفارت یا کنسولی وجود ندارد.

نحوه ی درخواست ویزا الکترونیکی آذربایجان

درخواست ویزای الکترونیکی آذربایجان شامل ۳ مرحله است که در ادامه به معرفی این سه مرحله خواهیم پرداخت:

اپلیکیشن (Application)

متقاضی در این مراحل باید ازلاعات مورد نیاز شخصی و دیگر اطلاعات را وارد نماید.

پرداخت (Payment)

بعد از پر کردن فرم‌های سایت با اطلاعات مورد نیاز صفحه‌ای با عنوان پرداخت یا پیمنت برای متقاضی باز می‌شود که از وی درخواست می‌شود هزینه‌های مورد نیاز ویزا را پرداخت نماید. به علت تحریم‌های اعمال شده بر ایران پرداخت بین المللی برای متقاضیان پیچیده و سخت خواهد. مجموعه‌ی صرافی پلاس با سال‌ها تجربه درحوزه‌ی پرداخت‌های بین المللی به پرداخت هزینه‌ی ویزا با ویزا کارت و مستر کارت خواهد پرداخت.

هزینه‌ی ویزا  در بازه‌های زمانی مختلف متقاوت خواهد بود. پس از صدور ویزا که اصولا ۳ روز رمان نیاز دارد تصویری حاوی ویزا به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد. به همین دلیل شخص باید از درستی آدرس ایمیل خود و بازبینی آن نهایت دقت را به کار برد.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست