Search

فهرست مطالب

سیستم سوئیفت چگونه کار می کند؟

سوئیفت

سوئیفت شبکه‌ی پیام رسانی گسترده‌ای است که توسط بانک‌ها و سایر موسسات مالی برای ارسال سریع و دقیق و ایمن اطلاعات مانند دستورالعمل‌های انتقال پول استفاده می‌شود.

یازده هزار موسسه‌‌ی سوییفتی که در جهان وجود دارد تقریبا روزانه ۳۳.۶ میلیون دلار وجه را جا به جا می‌کنند.

انجمن ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان (SWIFT) معاملات مالی امن و مطمئن را برای اعضای خود فراهم می‌کند.

این سیستم مالی آنلاین پرداخت پلتفرمی را به وجود آورده است تا افراد و مشاغل بتوانند پرداخت‌های الکترونیکی خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به انجام برسانند.

سوییفت با اختصاص کد شناسایی منحصر به فرد به هر مؤسسه عضو‌، نه تنها نام بانک‌، کشور‌، شهر و شعبه را شناسایی می‌کند.

سوییفت به هر سازمان مالی عضو خود یک کد منحصر به فرد اختصاص می‌دهد که دارای ۸ یا ۱۱ کاراکتر است.

در ادامه به معرفی کدها خواهیم پرداخت:

چهار کاراکتر اول: کد موسسه (UNCR برای UniCredit Banca)

دو کاراکتر بعدی: کد کشور (IT برای کشور ایتالیا)

دو کارکتر سوم: مکان / کد شهر (MM برای میلان)

سه کاراکتر  آخر: اختیاری است‌، اما سازمان‌ها از آن برای اختصاص کد به شعب جداگانه استفاده می‌کنند. (شعبه UniCredit Banca در ونیز ممکن است از کد UNCRITMMZZZ استفاده کند.)

فرض کنید مشتری شعبه Bank of America در نیویورک می‌خواهد برای دوست خود که در شعبه UniCredit Banca در ونیز بانکداری می‌کند‌، پول ارسال کند. مشتری نیویورک می‌تواند با شماره حساب دوستش و کد سوییفت منحصر به فرد UnicaCredit Banca برای شعبه ونیز خود از شعبه بانک مرکزی آمریکا اقدام نماید. بانک آمریکا پیام انتقال سوئیفت را به شعبه UniCredit Banca از طریق شبکه‌d امن سوییفت ارسال می‌کند. وقتی Unicredit Banca پیام سوئیفت را درباره dپرداخت واریز دریافت کرد‌، پول را به حساب دوست ایتالیایی ارسال می‌نماید.

مشتریان عزیز باید توجه داشته باشند که سوئیفت فقط سیستم مالی آنلاین است و هیچ صندوث و اوراق بهاداری را در اختیار ندارد، ‌همچنین قابل ذکر است سوئیفت حساب‌های مشتری را مدیریت نمی‌کند.

قبل از سوئیفت

پیش از سوئیفت ، «تلکس» (Telex) تنها وسیله‌ی  تأیید پیام برای انتقال وجوه بین‌المللی بود. تلکس یک سیستم واحد کپی مانند سوئیفت برای نامگذاری بانک‌ها و توصیف معاملات نداشت. فرستندگان Telex مجبور بودند که همه‌ی معامله‌ها را در جملاتی که توسط گیرنده تفسیر و اجرا می‌شدند‌، توصیف کنند. همین امر بسیاری از خطاهای انسانی را منجرب می‌شد.

به دلیل تمامی این نقص‌ها بود که سیستم سوئیفت در سال ۱۹۷۳ شکل گرفت‌. شش بانک بین المللی بزرگ برای ایجاد یک شبکه جهانی، جامعه تعاونی تشکیل دادند که بتوانند پیام‌های مالی را به صورت مطمئن و به موقع انتقال دهد.

چرا سوئیفت به یکی از برترین ها تبدیل شد؟

پس از سه سال فعالیت‌، شعبه‌های سوئیفت به ۲۳۹ بانک در ۱۵ کشور افزایش یافت. اگرچه خدمات پیام دیگری مانند Fedwire ، Ripple و CHIPS وجود دارد‌، سوئیفت همچنان به حفظ موقعیت غالب خود در بازار می‌پردازد. تا حدی موفقیت سوئیفت به نحوه اضافه شدن مداوم کدهای پیام جدید برای انتقال معاملات مختلف مالی مربوط می‌شود.

سوئیفت

سوئیفت چه خدماتی را ارائه می‌ دهد؟

سیستم سوئیفت خدمات بسیاری را ارائه می‌دهد که به مشاغل و افراد کمک می‌کند تا معاملات یکپارچه و دقیق تجاری را انجام دهند. برخی از خدمات ارائه شده عبارتند از:

اپلیکیشن ها

سوئیفت دسترسی به انواع برنامه‌ها را ممکن می‌سازد، که این دسترسی‌ها شامل تطبیق دستورالعمل در زمان واقعی برای معاملات خزانه و فارکس ، زیرساخت‌های بازار بانکی برای پردازش دستورالعمل‌های پرداخت بین بانک‌ها و زیرساخت‌های بازار اوراق بهادار برای پردازش دستورالعمل‌های ترخیص و تسویه حساب برای پرداخت‌ها‌، اوراق بهادار ، فارکس و … .

هوش تجاری

سوئیفت به تازگی داشبورد و برنامه‌های کاربردی گزارشگری را معرفی کرده است که به مشتریان امکان می‌دهد دید پویا و واقعی در هنگام مشاهده پیام ها، فعالیت‌ها، جریان تجارت و گزارش‌ها داشته باشند. گزارش‌ها فیلتر را بر اساس منطقه‌، کشور‌، نوع پیام‌ها دسته بندی می‌کنند.

خدمات انطباقی

با هدف ارائه خدمات مربوط به پیروی از جرم مالی‌، سوئیفت گزارش و برنامه‌هایی از قبیل Know Your Customer)) یا (KYC) که برنامه‌ای برای تحریم‌ها و ضد پولشویی را ارائه می‌دهد.

ارسال پیام ، ارتباطات و راه حل های نرم افزاری

هسته‌ی اصلی تجارت سوییفت در تأمین یک شبکه‌ی ایمن‌، قابل اعتماد و مقیاس پذیر برای حرکت صحیح پیام‌ها قرار دارد. سوئیفت از طریق هاب‌های مختلف پیام رسانی‌، نرم افزار و اتصالات شبکه‌، چندین محصول و خدمات را ارائه می‌دهد که به مشتریان نهایی خود امکان ارسال و دریافت پیام‌های معامله‌ای را می‌دهد.

چه طور می شود از سوئیفت کسب درآمد کرد؟

سوئیفت یک جامعه تعاونی است که اعضای متعددی دارد .۱۴ عضو بر اساس مالکیت سهم در کلاس‌ها‌ طبقه بندی می‌شوند. سوییفت همچنین کاربران را برای هر پیام بر اساس نوع و طول پیام شارژ اختصاص می‌دهد. این هزینه‌ها بسته به حجم استفاده بانک نیز متفاوت است ‌ردیف‌های مختلف شارژ برای بانک‌هایی که پیام‌های متفاوتی تولید می‌کنند وجود دارد.

علاوه بر تمامی این‌ها‌، سوییفت خدمات اضافی را برای مشتریان راه اندازی کرده است. اینها با سابقه طولانی از داده های پشتیبانی شده توسط سوییفت پشتیبانی می‌شوند. این موارد شامل هوش تجاری‌، داده های مرجع و خدمات انطباق و ارائه درآمد دیگر برای سوئیفت هستند.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط