Search

فهرست مطالب

پی پال چیست؟

پی پال چیست

پی پال یک سرویس مالی آنلاین است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از یک حساب اینترنتی مطمئن به خرید، ‌پرداخت، حواله‌ی داخلی و خارجی پول بپردازید.‌ مشتریان به سادگی می‌توانند ‌اطلاعات بانکی‌، کارت اعتباری یا دبیت کارت (کارت بدهی) خود را به سیستم پی‌پال اضافه کرده و در زمان پرداخت کارت مورد نظر خود را انتخاب نمایند. ‌‌همچنین مشتریان می‌توانند یکی از روش‌های پیش فرض پرداخت را انتخاب کرده  و مورد استفاده قرار دهند.

دارندگان پی‌پال قادر خواهند بود ‌ از تعداد زیادی فروشگاه آنلاین‌‌، از جمله رستوران‌ها‌، پمپ بنزین‌ها خرید یا پرداخت انجام دهند.

علاوه بر خرید و پرداخت ‌‌با استفاده از پی‌پال‌، می‌توان از طریق این سرویس پول نیز دریافت کرد.‌ هر پول دریافت شده در حساب «پی پال» (‌‌PayPal) ‌ قرار دارد از همین رو می‌توان هنگام پرداخت‌ از مانده‌ی موجود در کارت‌های اختصاص یافته در پی‌پال ‌یا حساب بانکی‌، ‌استفاده کرد.

می‌توان با استفاده از پی‌پال پول را به یکی از حساب‌های بانکی یا کارت‌های اختصاص داده شده منتقل کرد.

‌ اکثریت خدمات استفاده‌های شخصی پی‌پال برای مشتریان ‌ کاملاً رایگان است.‌ به عنوان مثال؛ انتقال پول به دوستان یا خانواده از طریق حساب‌های پی‌پال تا زمانی که نیاز به تبدیل ارز نداشته باشد، رایگان است‌.

سیستم دبیت پی پال چیست؟

پی پال سرویس اعتباری خاص خود را آغاز کرد‌، این سرویس همانند دبیت کارت است، مشتریان می‌توانند با استفاده از پی پال ابتدا به خرید پرداخته سپس هزینه را واریز نمایند.‌ تنها تفاوت این سیستم با کارت‌های اعتباری در این است که کارت‌های اعتباری به صورت فیزیکی هستند اما پی پال به صورت مجازی خدمات ارائه می‌دهد. برای آگاهی از چگونگی این کارت‌ها می‌توانید با همکاران ما در صرافی پلاس تماس بگیرید.

برخی از فروشگاه‌ها هنگام پرداخت محصولات با استفاده از اعتبار پی‌پال‌، با کاهش نرخ بهره کالا به خرید، خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهند.

پی پال چیست

چرا باید از پی پال استفاده کنیم؟

در حالی که این روزها سیستم‌های پرداخت مالی آنلاین زیادی وجود دارد و چندین سازنده کیف پول دیجیتالی یا شبکه در حال فعالیت هستند. پی‌پال مزایایی را ارائه می‌دهد که ممکن است دیگر شبکه‌های آنلاین مالی قادر به انجام آن نباشند.

برای شروع‌، بهتر است از تعداد سال‌های فعالیت پی پال اشاره کنیم که نشان دهنده‌ی تجربه‌ی بالا و با موفقیت این سیستم مالی آنلاین است.‌ گزینه‌ی پرداخت توسط پی پال‌ را در هزاران وب سایت مشاهده خواهید کرد که برای Apple  Pay ‌ یا سایر خدمات مالی دیجیتال یکسان ارائه نمی‌شوند.

ضمانت خرید‌‌ در پی پال، اگر مشتریان کالایی را به صورت آنلاین خریداری ‌‌کنند که با توضیحات فروشنده مطابقت نداشته باشد‌؛ باید پول کالا به خریدار برگردانده شود. این امر به ویژه هنگام خرید اقلام در eBay ، سایتی که معمولاً ضمانت خرید کالاهای خود را به مشتریان ارائه نمی‌دهد، بسیار کاربردی خواهد بود.

آن دسته از اقلامی که به صورت شخصی یا تجاری به فروش می‌رسند و پرداخت با پی پال دارند بسیار امن هستند زیرا پی پال امنیت کالاها را برای مشتریان حفظ می‌کند.

یکی دیگر از دلایل استفاده از پی پال این است که  لایه‌ی امنیتی بیشتری برای پرداخت‌ها ایجاد می‌کند.‌‌ مشتریان نیازی به وارد کردن جزئیات کارت یا شماره    CCV خود را در هر بار خرید نخواهند داشت، فقط باید رمزعبور یا شماره تلفن و پین خود را وارد‌ نمایند.

بعضی مواقع می‌توان از پرداخت‌های (OneTouch) نیز استفاده کرد‌، وان تاچ سرویسی است که مشتری در زمان استفاده از آن برای خرید، پرداخت و … نیازی به وارد کردن مشخصات پی‌پال خود نخواهد داشت. لازم به ذکر است که این برنامه مختص یک دستگاه و مرورگر است.‌ به عنوان مثال‌، اگر  (OneTouch) ‌‌را در کامپیوتر شخصی فعال شود، فقط در هنگام استفاده از آن کامپیوتر خاص و همان مرورگر کار می‌کند.

آیا پی پال برای من هزینه دارد؟

همان‌طور که در بالا نیز ذکر شد‌، استفاده از پی‌پال رایگان است.‌ ثبت نام برای حساب کاربری پی پال رایگان بوده و تنها زمانی از شما کارمزد یا هزینه گرفته می‌شود که احتباج به تغییر ارز در این سیستم مالی آنلاین را داشته باشید.

در صورت فروش اقلام و پرداخت مشتریان از طریق پی پال‌، صاحب حساب متحمل هزینه خواهد شد.‌ حساب‌های تجاری بسته به شرایطی که دارند می‌توانند هزینه‌های مختلفی داشته باشند. ‌

پی پال چیست

چگونه می توانم یک حساب پی پال داشته باشم؟

افتتاح حساب کاربری پی پال کار بسیار ساده‌ای است. باید به سایت  PayPal.com ‌ مراجعه کرده و بر دکمه «ثبت نام» کلیک کنید. بعد از انجام مراحل قبلی پی‌پال ‌از کسی که در حال ثبت نام است، سؤال می‌‌کند که آیا‌ حساب کاربری شما شخصی یا تجاری باشد؛ شخص باید نسبت به شرایط خود اطلاعات درست را وارد نماید. فراموش نکنید که جزئیات کارت بانکی‌، اعتباری یا بدهی خود را در اختیار داشته باشید.

چگونه با پی پال پرداخت کنیم؟

پی پال سیستم مالی آنلاین بوده و از طریق مرورگر یا برنامه تلفن همراه کار می‌کند. برای سیستم عامل‌های Android و iOS اپلیکیشن‌های اختصاصی طراحی شده است.

هنگام پرداخت آنلاین‌، فقط باید به دنبال نماد پی‌پال باشید و با پیروی از دستورالعمل‌های ساده‌ی روی صفحه‌، پرداخت پی پال خود را انجام دهید.

قبل از ذکر مسائل پایین باید به این موضوع توجه داشته باشید که پی پال به کاربران ایرانی بسیار حساس بوده و زمانی که حتی به ایرانی بودن شخص شک کند حساب پی پال را بن می‌کند.

آیا می توانم در تلفن همراه خود برنامه ی پی پال را داشته باشم؟

 

همانطور که در بالا توضیح دادیم‌، برنامه‌های اختصاصی پی‌پال برای سیستم عامل‌های iPhone و Android  وجود دارد.

۸.۱ ورژن گوشی آیفون برای نصب اپلیکیشن پی پال مناسب است در غیر ان صورت این اپلیکیشن بر روی گوشی آیفون نصب نخواهد شد. اپلیکیشن پی‌پال بر روی دستگاه‌های iPod Touch و iPad نیز نصب می‌شود. برنامه‌ی اندروید براساس دستگاه‌های مختلف؛ متفاوت است‌.

کاربران از طریق کامپیوتر می‌توانند از تمامی مرورگرهای معمولی وارد سیستم  پی پال شوند و در فروشگاه‌های آنلاین هر زمان که بخواهند با استفاده از حساب خود خرید یا پرداخت انجام دهند. اگر OneTouch را فعال کرده‌اید‌، برای مثال در مورد‌Steam ، فقط باید روی گزینه pay by PayPal کلیک کنید.

پی پال چیست

پرداخت با پی ‌پال

برای تعریف پی‌پال به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که پی‌پال؛ نقل‌و انتقال وجه با امنیت بالا به وسیله‌ی ایمیل است. با این که شرکت پی‌پال رقبای‌ بزرگی دارد اما همچنان در عرصه‌ی خود یکه تاز بوده و به عنوان برترین شرکت نقل‌و‌انتقال اینترنتی پول شناخته می‌شود.

مشتریان می‌توانند به راحتی و تنها با داشتن آدرس ایمیل و شماره موبایل خارج از کشور حساب پی‌پال خود را افتتاح کنند. این شیوه‌ی انتقال پول از امنیت بالایی برخوردار است، بیشتر کشورهای جهان برای پرداخت‌های خود از پی‌پال استفاده می‌کنند. مشتریان می‌توانند با شارژ حساب خود در مجموعه‌ی صرافی پلاس وجه مورد نظر را به حساب هرشخصی در هر جای دنیا انتقال دهند. برخی از خدماتی که توسط مجموعه‌ی صرافی پلاس ارائه می‌شود عبارتند از:

خرید از سایت eBay برای ارسال کالای خریداری شده به خارج از کشور.

شارژ پنل‌های تامین همانند DirectI, OnlineNic, Name.

انجام پرداخت‌های آنلاین مانند تمدید سرور، هاست و … .

ارسال پول به هر شخصی که دارای حساب پی‌پال است.

پرداخت هزینه‌های ثبت نام در آزمون‌های بین‌المللی.

برای کسب اطلاعات بیشتر از پی‌پال می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه‌ی صرافی پلاس تماس بگیرد تا راهنمایی‌های لازم انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط