Search

فهرست مطالب

لجر نانو اس (Ledger Nano S) چیست؟

لجر نانو اس

لجر نانو اس یک کیف پول سخت افزاری است که در فرانسه ساخته شده و یکی از بهترین و امن‌ترین کیف‌ پول‌ّهای سخت افزاری ارزدیجیتال شناخته می‌شود. این کیف پول دارای چیپ سخت افزاری با گواهی‌نامه‌ی امنیتی +cc EAL5 است. ولت لجر نانو اس با ۲۴ عبارت اختصاصی یا «سید» SEED)) برای هر دارنده‌ی لجر نانو اس جداگانه تولید می‌شود. از این ۲۴ عبارت برای دسترسی به این کیف پول سخت افزاری استفاده می‌شود.

در این کیف پول سخت افزاری جهت امنیت بیشتر پین کد ۸ کاراکتری وجود دارد. کاربران می‌توانند بیش از ۵۰ نوع ارز دیجیتال و هزاران توکن را در این کیف پول سخت افزاری ذخیره نمایند. لجر نانو اس حفاظت از «کلیدهای خصوصی» یا (PRIVATE KEY) را به صورت آفلاین ایجاد می‌نماید.

تایید انتقال ارزهای دیجیتال در کیف ئول سخت افزاری لجر نانو اس به صورت دو مرحله‌ای است، یعنی تایید‌های LEDGER LIVE و تایید سخت افزاری به وسیله‌ی فشردن دکمه تایید برروی این کیف پول انجام می‌شود. تمام این کارها برای امنیت هرچه بیشتر لجر نانو است که بسیار موفق هم بوده است.

راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو

محصولات لجر با ترکیبی از ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری ساخته شده‌اند‌، به منظور محافظت از کلیدهای خصوصی شما در برابر طیف گسترده‌ای از حملات احتمالی در این مقاله تفاوت‌های لجر نانو اصل با لجر نانو تقلبی را شرح می‌دهیم. می‌توانید از این راهنما برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن کیف پول لجر نانو خود استفاده نمایید.

توجه به چند نکته ساده به شما این امکان را می‌دهد که از اصل بودن کیف پول لجر نانو خود اطمینان حاصل کنید:

منشاء محصول لجر شما

محتوای جعبه دستگاه لجر

وضعیت کاغذ بازیابی

حالت اولیه دستگاه لجر

از نماینده ی رسمی لجر خریداری کنید.

دستگاه خود را مستقیماً از نمایندگی لجر نانو یا از طریق شبکه توزیع کننده مجاز خریداری کنید تا مطمئن شوید که یک محصول معتبر لجر نانو را دریافت کرده‌اید.

به محتویات جعبه ی لجر نانو دقت کنید.

لجر نانو اس

محتویات جعبه‌ی لجر نانو باید شامل موارد زیر باشد:

دستگاه لجر نانو، لجر بلو و…

۳ کارت کاغذی از جمله:

کارت شروع به کار

یک کارت با محتویات جمله‌ی آیا متوجه کارت  شدید.

یک برگه بازیابی خالی  که ۳ نسخه از آن وجود دارد.

لوازم جانبی اضافی مانند کلید و طناب مخصوص کیف پول لجر نانو.

بسته بندی اضافی (فوم یا مقوای بدون مارک).

توجه داشته باشید که کارت‌های کاغذی و پاکت آنها لزوماً آرم لجر را ندارند.

برگه ی بازیابی را خالی کنید

اطمینان حاصل کنید که برگه بازیابی شما خالی است.

دقت کنید که عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای در هیچ کاغذی نوشته نمی‌شود،‌ فقط خود دستگاه است که این ۲۴ کلمه را به صاحب لجر ارائه می‌دهد.

اگر برگه‌ی بازیابی شما دارای عبارت ۲۴ کلمه‌ای بازیابی باشد، به این معنی است که دستگاه شما قبلا تنظیم شده است. در صورت مشاهده‌ی وقوع این مورد باید با پشتیبانی لجر تماس بگیرید.

بررسی کنید که دستگاه از پیش تنظیم نشده باشد

اگر دستگاه لجر شما پین کد داشته باشد و این پین در غالب کلمات در کاغذی داخل جعبه‌ی نانو برای شما ارسال شود، دستگاه شما از پیش تنظیم شده است. باید در ابتدا دو دکمه‌ی آن را باهم فشار دهید تا جمله‌ی «خوش آمدید» (Welcome) را در آن مشاهده نمایید، در غیر این صورت دستگاه شما از پیش تنظیم شده است.

دستگاه به هیچ وجه به صورت پیش فرض کد پین ندارد، کد پین را باید خودتان انتخاب نمایید.

اگر کد پین در داخل جعبه برای شما ارسال شود یا هنگام روشن کردن دستگاه برای بار اول از شما کد پین درخواست کرد، دستگاه از قبل تنظیم شده است و اصلا امن نیست.

اصل بودن جعبه را با مراجعه به سایت لجر بررسی نمایید

می‌توانید دستگاه لجر خود را با هریک از برنامه‌های لجر متصل کرده تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

کیف پول‌های اصلی لجر یک کلید مخفی دارند که در طول ساخت دستگاه تنظیم می‌شود.

فقط یک دستگاه اصلی لجر می‌تواند از کلید آن برای ارائه‌ی اثبات رمزنگاری مورد نیاز، برای اتصال با سرور لجر ارتباط برقرار کند.

مهر ضد مداخله

لجر عامدانه مهر ضد مداخله در بسته‌بندی‌های خود استفاده نکرده است، زیرا جعل این مهرها آسان بوده و به راحتی قابل کلاه‌برداری هستند. در عوض‌، دستگاه‌های اصلی لجر دارای یک تراشه‌ی ایمن هستند که از دستکاری‌های فیزیکی جلوگیری می‌کنند؛ این تراشه‌ها امنیت قوی‌تر از هر برچسبی را ارائه‌ می‌دهند که در بسته‌بندی‌ها قرار داده می‌شوند.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط