Search

فهرست مطالب

پرداخت هزینه‌ ی سویس فی ( SEVIS Fee ) آمریکا

SEVIS Fee

کلمه‌ی ( SEVIS Fee ) مخفف جمله‌ی (Student Exchange Visitor Information System) بوده و سیستمی یکپارچه برای بررسی مدارک متقاضیان تحصیل در این کشور و دریافت ویزای آمریکا است.

تعداد زیادی از متقاضیان ویزای اقامت موقت، دانشجویان هستند. زیرا تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا فرصتی فوق‌العاده برای دانشجویان محسوب می‌شود. پس از دریافت پذیرش دانشگاهی از این طریق، دانشگاه یا موسسه‌ای که به متقاضیان پذیرش داده است فرم I-20 را به متقاضی ارسال می‌کند. این فرم مانند سند کاغذی است که اطلاعات شخص را در پایگاه داده سویس وارد شده است.

وزارت امنیت ملی آمریکا برای نگهداری سیستم اطلاعات متقاضیان دانشجو؛ مبلغی را دریافت می‌کند که به آن پرداخت هزینه سویس (‌SEVIS Fee‌) می‌گویند. از این داده‌های مهاجرت برای پردازش مدارک دانشجویان بین‌المللی در طول اقامت در آمریکا استفاده می‌شود.

این مبلغ را کسانی که در اصطلاح به غیرمهاجرین معروفند برای پیگیری دوره‌ی تحصیل (تحصیل در کالج‌ها، دانشگاه‌ها،‌ برنامه‌های آموزش زبان‌) به آمریکا می‌روند، باید پرداخت کنند. یکی از پیش نیازهای دریافت ویزاهای F، J و M در سیستم ‌سویس فی ثبت اطلاعات درست شخص متقاضی است.

دانشجویانی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌نمایند، احتمالا با ۳ نوع ویزای متفاوت روبه رو خواهند شد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت:

ویزای F: مربوط به دانشجویان متقاضی خارجی در آمریکا است که برنامه‌های دانشگاهی و برنامه‌های وابسته به آن‌ها است.

ویزای J: مربوط به بازدیدکنندگان ارز در آمریکا و برنامه‌های وابسته به آن‌ّها است.

ویزای M: برای دانشجویان خارجی آمریکا است که در حرفه‌ای خاص مشغول هستند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که حداکثر زمان پرداختسویس فی چهار روز قبل از وقت سفارت بوده و تا زمانی که این مبلغ واریز نشود؛ فرآیند تعیین وقت نهایی نخواهد شد. مدت زمان اعتبار SEVIS Fee یک سال بعد از تاریخ پرداخت وجه خواهد بود.

باید قبل از پرداخت سویس فی فرم I-20 که مربوط به متقاضیان ویزای M و F بوده و فرم DS 2019 که مربوط به ویزای J است توسط فرد متقاضی تکمیل شود. لازم به ذکر است که باید از درست بودن اطلاعات وارد شده در این فرم‌ها اطمینان حاصل شود.

SEVIS Fee

هزینه‌ سویس فی (SEVIS Fee) چقدر است؟

هزینه سویس فی برای ویزاهای مختلف،‌ متفاوت است. مبالغ مربوط به ویزا و پذیرش دانشجویی F1 و M1 برابر ۲۰۰ دلار بوده و ویزاهای فرصت مطالعاتی برابر با ۱۸۰ دلار است. دو هزینه‌ی SEVIS Fee و MRV Fee مجزا هستند و ربطی به یکدیگر ندارند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که پرداخت سویس فی برگشت ناپذیر است، در هر صورت رد شدن پرونده یا صادر نشدن ویزا وجه پرداختی برگردانده نمی‌شود. رسید پرداخت سویس فی باید در روز وقت سفارت به همراه باشد.

پرداخت‌های نامبرده با ویزا کارت و مستر کارت انجام می‌شود که می‌توانید برای انجام آن‌ها به صرافی پلاس مراجعه نمایید.

چگونه هزینه ی SEVIS Fee را پرداخت نماییم؟

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط