Search

فهرست مطالب

۱۵ راه کسب درآمد از آمازون (قسمت اول)

سایت آمازون

یکی از عجیب ترین اقدامات سایت آمازون فروش کتاب‌های دست دوم و استفاده شده است. امروزه آمازون به عنوان بزرگ‌ترین خرده فروشی جهان با ارزش ۶۰۲ میلیارد دلار فعالیت‌ خود را با قدرت ادامه می‌دهد، برخی از کارشناسان مالی پیش بینی می‌کنند ارزش این وبسایت به زودی به یک تریلیون دلار خواهد رسید.

آمازون تنها یک خرده فروشی عظیم نیست بلکه این برند با استودیویی که دارد تبلیغ‌هایی را برای برخی از برند‌ها از قبیل Zappos، IMBD، Audible، Goodreads، Twitch.tv و … مس سازد که ارزش سهام این کار خود را در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۳ میلیون دلار معرفی نمود.

با رشد شرکت بازار فروش فروشندگان نیز رونق پیدا می‌کنند،‌ یکی از دلایلی که آمازون کالاهای مختلف و متعددی را در سایت خود عرضه می‌کند همین است؛ رشد و توسعه. آمازون پلتفرم عالی را برای کسانی که می‌خواهند از منزل کار کرده و درآمد داشته باشند را به وجود آورده است.

راه های کسب درآمد از آمازون

اگر شما نیز می‌خواهید از آمازون درآمد کسب کنید بهتر است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

۱. فروش محصول با استفاده از FBA آمازون

منظور از FBA انجام شدن کار در آمازون است. به عنوان یک فروشنده در سایت آمازون تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که موجودی محصولات خود را به انبار آمازون بفرستید، تیم آمازون از زمان ارسال وسایل شما به مواظبت از محصولات خواهد پرداخت.

برخی از فروشندگان برای فرار از هزینه‌های‌ آمازون محصولات خود را خود نگه‌داری می‌کنند، طبیعتا این کار جوانب مثبت و منفی دارد. اگر محصول شما طوری است که فروش آن به صورت عمده است بهتر است به FBA آمازون اعتماد کنید.

بهترین شیوه‌ی کسب درآمدی که در این مقاله ذکر می‌شود تبدیل شدن به فروشنده در آمازون است.

فروش محصول در آمازون می‌تواند یک راه عالی برای کسب درآمد از منزل باشد،‌ اما برای شروع فروش محصولات در وهله‌ی اول باید در مورد شرایط و شیوه‌ی کار در این سایت اطلاعات کسب نمایید. اگر دقت لازم را در کار خود انجام ندهید خطر ضرر و از دست دادن وجه خود را خواهید داشت. در ادامه از تجربیات فروشندگان خود در این سایت خواهیم گفت.

سایت آمازون

اشتباه‌هایی که در آمازون نباید انجام داد

یکی از فروشندگان اذعان داشت سال گذشته محصولاتی را در آمازون به فروش رسانده است و  تحقیق‌های لازم قبل از انجام یک کار جز مهم‌ترین فاکتورها برای موفقیت می‌داند.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که من مرتکب شدم خرید ۱۰۰۰ محصول از چین بود که پس از محاسبه‌ی حمل و نقل توسط شرکت چینی متوجه شدم من تحقیقات کافی از تمامی هزینه‌ها و قیمت رقبا انجام نداد‌ه‌ام زیرا پس از محاسبه‌های کل اجناسی که من وارد کردم نسبت به اجناس رقبا گران‌تر تمام شد، پس من مجبور شدم ضرر وارده را خود متحمل شوم.

اگر قصدتان برای هکاری با آمازون جدی است بهتر است قبل از شروع و انجام کار ویدئو هایی از یوتیوب ببیند و با کسانی که در این عرصه تجربه دارند مشورت نمایید.

نکته‌ی مثبت کار درآمازون را می‌توان مشتری‌های زیاد این سایت و نکته‌ی منفی آن رقابت شدیدی است که قطعا بین رقبا به شدت شکل می‌گیرد.

تمام نکاتی که باید قبل از شروع فروش بدانید

رقابت برای فروش یک محصول در آمازون زیاد است. چه کسی برای این که محصول شما به فروش خواهد رسید شما را تضمین می‌کند؟ این موضوع می‌تواند کمی ریسک باشد اما اگر زرنگ باشید و با قوانین و نکات عجیب آمازون آشنا شوید، می‌توانید از تمامی این‌ها برای سود بیشتر استفاده نمایید مخصوصا در تعطبلات.

اگر بخواهیم مثال بزنیم، شما می‌خواهید دستگاه پخش کننده زیتون را در سایت آمازون پس از تحقیقات لازم به فروش برسانید. شما می‌توانید این محصول را می‌توانید از سایت علی بابا خریده و در سایت آمزون به فروش برسانید. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که شما اولین نفری که این موضوع به ذهنتان رسیده است نخواهید بود! در واقع این به معنی این نیست که حنما اولین کسی که یک محصول را بفروش می‌رساند موفق خواهد شد.

با این حال ممکن است شما محصولی را در تعداد بالا به فروش برسانید که شانس بالایی خواهید داشت اگر اولین نفر باشید،‌ شخص دیگری محصولات شما را دیده و بخواهد همان محصول را به فروش برساند.

نکته‌ی دیگری که بسیار مهم است این موضوع است که آمازون قبل از بع فروش رساند محصول‌تان آن‌ها را چک کرده و سپس اجازه‌ی فروش به شما می‌دهد.

نمونه‌هایی از محصولاتی که در ابتدا نیاز به تأیید آمازون دارند شامل مواد غذایی‌، جواهرات، محصولات زیبایی و آرایشی و … است.

شما باید لیستی از محصولات خود را که می‌خواهید به فروش برسانید را به آمازون بفرستید،(اصولا برای تجربه‌ی اول فروشنده‌ها فاکتور (Catch-22) به آن ها تعلق می‌گیرد) باید اثبات کنید که تعداد محصولاتی که در لیست ارائه دادید را می‌توانید تامین نمایید.

در یک مقطع‌، بدون هیچ دلیلی سعی کردم محصولات مواد غذایی را بفروشم و از تایید اولیه آمازون رد شوم.

از آنجایی که آمازون شرکت عظیمی است‌، صحبت کردن با یک انسان واقعی که اغلب مستلزم گرفتن نتیجه از نمایندگان خدمات مشتری در خارج از کشور هستند و به راحتی اسکریپت را می‌خوانند مثمر ثمر واقع نخواهند شد. این موضوع فقط یکی از ناامیدی‌های بسیاری است که توسط شرکت‌های عظیمی مانند آمازون به وجود می‌آید.

پس از تأیید و شروع به فروش‌، دیگر لازم نیست ساعت‌های زیادی را برای حفظ شغل اختصاص دهید. در مورد من‌ که تجربه‌ی شخصی ام است، بعد از این‌که ما برای فروش کالای خود در سایت آمازون تایید شدیم‌، این لوازم را با برچسب‌های بارکدی منفرد روی آن‌ها بسته بندی و حمل کردیم.

سایت آمازون

۵ نکته که باید فروشندگان در سایت آمازون آن ها را بدانند

  • اکنون که حدود یک سال است که در آمازون به عنوان فروشنده مشغول به کار هستم‌، نکات زیر در کارم بسیار حیاتی بوده‌اند:
  • کالایی را بخرید که در محدوده ۳۰-۵۰ دلار باشد و در صورت امکان با ۲۰ دلار سود به فروش برسانید.
  • اطمینان حاصل کنید که حداقل ۳-۶ ماه قبل از تعطیلات موجودی کافی در انبار داشته باشید. محصولات خود را قبل از تعطیلات نگه دارید‌ یا در صورت لزوم دوباره شارژ نمایید، زیرا فروش شما (امیدوارم) در تعطیلات چندیدن برابر خواهد شد.
  • اگر محصولات خود را از کشور چین تهیه کرده و به فروش می‌رسانید باید توجه داشته باشید که چین تعطیلات زیادی به خصوص در سال نو چینی دارد. اساساً‌، این بدان معناست که چین بین ماه‌های فوریه و مارس حدود یک ماهی تعطیل است.
  • مطمئن شوید که هزینه‌های آمازون را با دقت محاسبه کنید تا متحمل ضرر نشوید. کاهش هزینه‌ی آمازون از هزینه‌ی حمل و نقل تا هزینه‌های مختص فروشنده‌ها برای آمازون یکی از اساسی‌ترین‌ها است. تعداد زیادی راه برای حساب تمامی هزینه‌ها در سایت برای فروشندگان آمازون برای کمک به ایجاد شفافیت درمورد این که هزینه‌ها برای یک فروشنده چقدر است‌، ایجاد شده است. بنابراین فروشنده می‌تواند به راحتی درآمد را محاسبه نماید.
  • بازهم ذکر می‌کنیم هزینه‌های حمل و نقل خود را اگر از چین خرید می‌کنید به درستی محاسبه نمایید.

یکی از دوستان من آشنایی داشت که محصولات خود را از او خریده و در سایت آمازون به فروش می‌رساند، به همین دلیل هزینه‌ی ارسال بین المللی و هزینه‌ی اجناس برای او بسیار مقرون به صرفه محاسبه می‌شد و سود فروش او از اجناس نسبت به دیگر رقبایش قطعا بیشتر بود.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط