Search

فهرست مطالب

چگونه از یوتیوب (youtube) کسب درآمد کنیم؟

یوتیوب

احتمالا  شما نیز یوتیوبرهایی که در یوتیوب کسب درآمد می‌کنند را دیده‌اید و فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان از یوتیوب کسب درآمد کرد. ما در این مقاله شیوه‌های کسب درآمد از یوتیوب را شرح دهیم. اگر بگوییم شما پس از یوتیوبر شدن درآمد هزار دلاری داشته باشید طبیعتا زیاد واقع بینانه نخواهد بود. اما اگر عضو زیادی در کانال یوتیوب خود داشته باشید می‌توانید به سرعت پول زیادی را کسب نمایید. برای اطلاعات بیشتر از چگونگی کسب درآمد از یوتیوب با ما همراه باشید.

حساب کاربری یوتیوب خود را بسازید

در مرحله‌ی اول باید اقدام به باز کردن کانال یوتیوب You Tube مایید. کانا شما نشان دهنده‌ی حضور شخصی شما در یوتیوب خواهد بود. هر حساب یوتیوب یک کانال متصل به خود خواهد داشت. حاسب یوتیوب مانند مانند یک حساب یوتیوب است و به شما امکتن دسترسی به برنامه‌های گوگل از قبیل Gmail و Drive را می‌دهد.

بعد از ایجاد کانال خود می‌توانید از یک کلیدواژه برای پیدا کردن کانال توسط دنبال کنندگان استفاده نمایید. با استفاده از قسمت پیشرفته‌ی تنظیمات یوتیوب می‌توانید کلمات‌های کلیدی متفاوت و متعددی به کانال یوتیوب خود اضافه نمایید.

به یاد داشته باشید نام کاربری که انتخاب می‌کنید می‌تواند یکی از اصلی‌ترین کارکترهای معروفیت و محبوبیت شما بوده یا شما را به ورطه‌ی فراموشی بکشاند. هرچه نام کاربری شما آسان‌تر باشد در ذهن دنبال کنندگان راحت‌تر به یاد مانده و تعداد سرچ و بازدیدکننده شما بیشتر می‌شود.

می‌توانید نام کاربری خود را با استفاده از Google+ تغییر دهید. این وضوع را به خاطر داشته باشید که شما در ۹۰ روز می‌توانید تنها ۳ بار نام کاربری خود را تغییر دهید.

به کانال خود محتوا اضافه کنید

سعی کنید محتواهای با کیفیتی که زیاد طولانی نیستند بارگذاری نمایید. البته مدت ویدئویی که بارگذاری می‌کنید بسته به نوع فعالیت شما در یوتیوب دارد. سعی کنید مرتبا ویدئو بارگذاری نمایید تا بتوانید با آپلودها و فعالیت خود در این عرصه سازگار شوید.

اگر ویدئوهایی که در ابتدا بارگذاری می‌کنید عالی نیستند نباید زیاد به آن توجه نمایید، عملا ویدئوهای اولیه‌ی کانال می‌توانند برای یادگیری باشند تا شما ویدئوهای جدید را بهتر ساخته و هر بار بهتر از بار قبل شوید.

دوربین حرفه‌ای،‌ نرم افزار یا تکنیک‌های ویرایش چند نمونه از حقه‌های جذب مخاطب و بهبود بخشیدن ویدئو‌های بارگذاری شده در یوتیوب هستند. نحوه‌ی فیلم برداری نیز بسیار حائز اهمیت است می‌توانید با دقت کردن در فیلم‌های یوتیوبرهای معروف یا جست و جوی اینترنتی نحوه‌ی صحیح فیلم برداری کردن را یاد بکیرید. تمامی این نکات به شما کمک خواهند کرد تا مخاطبان بیشتری داشته باشید.
بهتر است یک چراغ سفید مهتابی به صورت شما روشن باشد اگر نمی‌خواهید از چراغ استفاده نمایید بهتر است جایی که نور آفتاب زیاد است فیلم بگیرید.

با بارگذاری مرتب ویدئو می‌توانید به نگه داشتن مخاطب کمک کنید. در صورت اضافه کردن مطالب در برنامه منظم‌، احتمالاً  افراد بیشتری در کانال شما عضو خواهند شد.

فیلم‌هایی که تهیه می‌کنید باید محتواهای خوب با کلیدواژه‌های هوشمندانه باشند و زیبایی‌های بصری را نیز شامل شوند.

یوتیوب

مخاطبان بیشتری جذب کنید

طبیعی است که برای کسب درآمد از یوتیوب به مخاطب‌ها و دنبال‌کنندگان بیشتر نیاز دارید تا آن‌ها تبلیغاتی که در صفحه‌ی شما هست را مشاهده نمایند، بازدید بیشتر به معنی کسب درآمد بیشتر در این کار خواهد بود. پس باید نهایت تلاش خود را برای به اشتراک گذاری ویدئوهای جذاب و پرمحتوا انجام دهید.

طبیعتا در همه‌ی کارها منتقدین وجود خواهند داشت،‌ برای پیشرفت در این کار باید سعی کنید توجهی به منتقدان خود نداشته باشید.

بارگذاری محتواهای خود را با جدیت و با نهایت تلاش خود ادامه دهید تا مخاطبان را درگیر خود نمایید. می‌توانید ویدئوهای خود را علاوه بر یوتیوب در فیس بوک نیز بارگذاری کنید. برای تبلیغ ویدئو های خود می‌توانید از دیگر اپلیکیشن‌ها نیز کمک بگیرید.

پاسخ دادن به نطرات دنبال کنندگان و ساختن ویدئوهایی که بسته به اتفاق‌های روز، شرایط و … می‌توانید علاوه بر بازدید بیشتر محبوبیت بیشتری نیز به دست آورید. اغلب ویدئوهای مناسبتی با موفقیت همراه می‌شوند.

از ویدئوهای خود کسب درآمد کنید

برای کسب درآمد از کانال خود باید گزینه‌ی «مونیتیزیشن» (monetization) را فعال نمایید. با فعال کردن این گزینه یوتیوب تبلیغات خود را در ویدئوی شما پخش خواهد کرد و در ازای بازدیدی که ویدئو دارد به شما پول خواهد داد. فعال کردن این گزینه در یوتیوب به منزله‌ی این که کسی حق تکثیر ویدئوی شما را ندارد نیز خواهد بود. طریقه‌ی فعال کردن monetization به شکل زیر است:

به www.youtube.com بروید و روی کانال من در صفحه وب کلیک کنید.

روی لینک «مدیر ویدیو» (Video Manager) در نوار بالا کلیک کنید.

روی کانال کلیک کرده  و کسب درآمد یا monetization را فعال کنید.

قوانین کسب درآمد در یوتیوب

شما باید در ۱۲ ماه گذشته حداقل ۴ هزار بازدید و هزار عضو در یوتیوب داشته باشید تا بتوانید از یوتیوب کسب درآمد کنید.

می‌توانید با کلیک روی گزینه‌ی «کسب درآمد با تبلیغات» (Monetize with Ads)‌، ویدئو بارگذاری کنید.

برای کسب درآمد از ویدئو پس از بارگذاری‌، گزینه‌ی مدیریت ویدئوی خود را باز کرده و روی علامت $ در کنار ویدیویی که می‌خواهید از آن استفاده کنید کلیک کنید.

Google AdSense خود را تنظیم کنید

می‌توانید Google AdSense را به صورت رایگان در وب سایت AdSense تنظیم کنید. بر روی دکمه‌ی ثبت نام کلیک کنید تا افتتاح حساب خود را شروع کنید. برای ایجاد حساب کاربری خود باید ۱۸ سال یا بالاتر باشید. اگر کو‌چک‌تر از این  سن باشید‌، برای افتتاح حساب کاربری خود نیا به کمک افراد بالغ خواهید داشت.

برای افتتاح حساب AdSense نیاز به حساب پی پال و آدرس پستی معتبر خواهید داشت تا هویت شما را تایید کرده و درآمدتان به آن حساب واریز شود. بازهم تاکید داریم که شما با تعداد بازدید درآمد خواهید داشت پس بازدید بیشتر به منزله‌ی درآمد بیشتر خواهد بود.

یوتیوب

از گوگل آنالیتیک analytics Google استفاده نمایید

برای بازخورد ویدئوهایی که تولید می‌کنید بهتر است از ابزارهای تحلیل گوگل آنالیتیک استفاده نمایید. برای استفاده از این ابزار  روی گزینه Analytics در منوی کانال خود کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید درآمد تخمین زده شده‌، عملکرد تبلیغات‌، نمایش ویدیو ، جمعیتی و موارد دیگر را مشاهده کنید.

از این ابزارها برای دیدن نحوه‌ی تشدید محتوای شما با مخاطبان خود استفاده کنید. اگر متوجه شوید که کاربرانی را که می‌خواهید جذب نمی‌کنید‌، می‌توانید محتوای یا شیوه‌ی بازاریابی خود را تغییر دهید.

فیلم های خود را در دیگر برنامه ها هم نشر دهید

بهتر است فیلم‌های خود فقط در کانال یوتیوب نشر ندهید برای باراریابی بهتر صفحه‌س انیستاگرام یا وبلاگ برای خود درست کرده و فیلم‌های خود را در این برنامه‌ها نیز نشر دهید. هرچه تعداد بازدیدها در همه‌ی اپلیکیشن‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید بیشتر باشد همان اندازه بهتر است. با انتشار این فیلم‌ها در برنامه‌های به غیر از یوتیوب فرصت معرفی کانال یوتیب خود را خواهید داشت. می‌توانید لینک کانال یوتیوب خود را در این اپلیکیشن ها قرار دهید تا بازدیدکننده جذب نمایید.

شریک یوتیوب شوید

شرکای یوتیوب در واقع اعضای یوتیوب هستند که با تعداد بازدید بینندگان درآمد کسب می‌کنند. شرکا می‌توانند به تعداد بیشتری از ابزارهای تولید محتوا دسترسی پیدا کرده و جوایزی را برای تعدادی از بینندگان و دنبال کنندگان خود اختصاص دهند. شرکا همچنین از پشتیبانی و اطلاع از نکات بسیار بیشتری از یوتیوب دسترسی پیدا  کنند.

می‌توانید هر زمانی برای عضو شدن در  صفحه‌ی (YouTube partnership) اقدام نمایید. برای شروع قدرتمند در ای ابزار باید در طول ۹۰ روز گذشته ۱۵ هزار بازدید برای ویدئوهای خود داشته باشید.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط