Search

فهرست مطالب

نحوه ی پیگیری وجه انتقال داده شده از مانی گرام

مانی گرام

« مانی گرام » (MoneyGram) یکی دیگر از سیستم‌های مالی آنلاین محسوب می‌شود که بهترین روش ارسال و همچنین دریافت پول نقد از یک حساب کاربری به حساب دیگر در سراسر جهان است. در این سیستم مالی آنلاین نظارت فرستنده برروی گیرنده آسان‌تر است.  به دلایل امنیتی موجود در این سیستم هم فرستنده و هم گیرنده باید مانیتور یا پیگیری‌های تراکنش انجام گرفته را بصورت آنلاین انجام دهند.

برای ارسال پول به سراسر جهان می‌توانید از یک مجموعه‌ی پرداخت ارزی  استفاده کرده و یا به صورت حضوری به شعبات مختلف مانی گرام مراجعه کرده (به دلیل تحریم‌های اعمال شده بر کشور ایران شعبات شرکت‌های از این قبیل در کشور ایران وجود ندارد به همین دلیل باید به دفاتر مجموعه‌های پرداخت ارزی مراجعه نمایید) و حساب کاربری ایجاد نمایید. برای انتقال وجه از طریق مانی گرام باید مشخصات دقیق فرستنده و گیرنده به کارشناس مربوطه ارسال شود.

بهترین راه برای پیگیری نقل و انتقال آنلاین سفارش مانی گرام که به دو روش انجام می‌شود برابر  است با:

۱. اگر حساب بانکی اینترنتی دارید‌، می‌توانید تراکنش‌های انجام شده را به راحتی با وارد شدن از «تاریخچه تراکنش‌ها» (transactions history) ردیابی کنید.

۲. با داشتن حساب کاربری اینترنتی نیز به راحتی می‌توانید تراکنش‌های انجام شده را ردیابی نمایید.

پیگیری تراکنش‌ ها به عنوان گیرنده ی وجه

برای نظارت بر انتقال پول مانی گرام به عنوان دریافت کننده وجه‌، مراحل زیر را انجام دهید:

۱. با مراجعه به صفحه‌ی اصلی وبسایت مانی گرام حساب کاربری ساخته و در این صفحه به عنوان گیرنده به صفحه‌ی اصلی خود «پیگیری تراکنش‌ها» (Transfer Track webpage) رفته و روند انجام انتقال را مشاهده نمایید.

۲. شماره مرجع مورد نظر خود را که فرستنده برای شما فراهم کرده است همراه با نام و نام خانوادگی خود در فرمی که نشان داده شده است ارائه دهید.

۳. روی سوئیچ نشان داده شده با نام «پیگیری» (track) کلیک کنید. اگر مشخصات صحیح را ارائه داده باشید، وضعیت معاملات شما نمایش داده می‌شود.

پیگیری تراکنش‌ ها به عنوان فرستنده  ی وجه

برای پیگیری تراکنش‌‌ها به عنوان فرستند‌ه‌ی وجه، باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱. در مرحله‌ی اول به وبسایت اصلی سیستم مالی آنلاین مانی گرام مراجعه نمایید.

۲. سپس در صفحه‌ی وب‌، مشخصات حساب خود را وارد کرده و گزینه‌ی «ورود به سیستم» (Log In) را انتخاب نمایید تا به اطلاعات تراکنش خود دسترسی پیدا کنید.

۳. با مراجعه به گزینه‌ی «فعالیت اخیر» (Recent Activity)‌، تاریخچه‌ی تمام تراکنش‌های انجام شده در چند روز اخیر برای شما به نمایش گذاشته می‌شود که با مشاهد‌ه‌ی آن‌ها از این که تراکنش مالی شما در چه محله‌ای است را متوجه خواهید شد. برای جستجوی معاملات خاص که ممکن است به پایان رسیده باشند بهتر است روز ارسال را فیلتر کنید تا به راحتی بتوانید معاملات انجام شده در سیستم مالی انتقال وجه آنلاین مانی گرام را پیگیری نمایید.

مانی گرام

نتیجه گیری

یکی از مهم‌ترین شواهد برای انجام تراکنش‌های شما مشاهده‌ی باقی مانده‌ی حساب است که اگر مبلغ کسر شده باشد، تراکنش مالی شما با موفقیت به انجام رسیده است.

۲. باید تراکنش در قسمت در حال پردازش به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده باشد.

۳. پرداخت انجام شده است، پول در دسترس است اما قابل برداشت نیست.

۴. انتخاب کنید گیرنده پول نقد در دست دارد.

ردیاب مانی گرام یک روش مفید برای فرستنده و گیرنده است تا دریابند که چه چیزی در نظارت بر معاملات مانی گرام اتفاق می افتد.
مانی گرام دارای کیف پول‌های تلفن همراه است که گزینه‌های دریافت حساب‌های بانکی‌ را برای کاربران ارائه می‌دهد. فرستنده فقط باید هنگام تحویل وجه نقد برای شما یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کند تا مستقیماً به حساب بانکی یا کیف پول موبایل شما دسترسی یابد. هنگامی که پول به طور درست ارسال می‌شود‌، سیستم مانی گرام یک شماره‌ی ویژه به عنوان مرجع برای شما ارسال می‌نماید.

ردیابی سفارشات پول مانی‌گرام نسبت به همتایان خود ساده‌تر است. با توجه به تمام این مسائل ذکر شده باید باقی مانده‌ی حساب خود را چک کنید تا متپجه شوید وجه مورد نظر از حساب شما کسر یا اضافه شده است یا خیر.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط