Search

فهرست مطالب

آلت کوین چیست؟

آلت کوین

آلت کوین نیز همانند بیت کوین یک ارز رمزپایه است. بسیاری از متخصصان این ارزها را بیت کوینی دیگر از لحاظ قوانین پایه‌ی شبکه‌های ارزهای رمزپایه می‌شناسند. آلت کوین‌ها خود را جایگزین خوبی برای بیت کوین معرفی کرده‌اند. با توجه به موفقیت بیت کوین، ارزهای دیجیتال متنوعی به بازار آمدند که می‌خواستند همانند بیت کوین باشند، این ارزها را آلت کوین می‌نامند.

ساختار بلاک آلت کوین‌ها همانند ساخت بلاک بیت کوین است. پلتفرم آلت کوین نیز همانند بیت کوین آزاد بوده و در اصطلاح «اپن سورس» (open source) است.

اصطلاح آلت کوین به معنی تمام ارزهای رمزپایه شده است که بیت کوین نیستند‌ اما یر مجموعه‌ی این ارز شناخته می‌شوند.

سیاست‌هایی از قبیل حداقل هزینه برای خرید‌، علاقه‌ی مثبت یا منفی به ارزهای رمزپایه ذخیره شده‌، می‌تواند موجب تشویق یا جلوگیری از احتکار ارزهای رمزپایه شود. استخراج آلت کوین‌ها متفاوت با بیت کوین است.

آلت کوین

بسیاری از آلت کوین‌ها ماینینگ‌های دلسرد کننده‌ای در GPU و ASIC داشتند. محدودیت‌های دلسرد کننده‌ای برای ماینرهای آلت‌کوین‌ها وجود دارد،‌ «لایت کوین‌ها» (Litecoin) نیمی از این آلت کوین‌های هستند که این محدودیت‌ها را شامل می‌شوند. بلاک چین آلت کوین‌ها اطلاعات متفاوت و تراکنش‌های قبلی را ذخیره می‌کند که تمامی این‌ها به استفاده کنندگان شرایط تخمین دارایی‌های مختلف را می‌دهد.

بیشتر از ۲۸۰۰ آلت‌کوین پس از موفق شدن بیت کوین، از می سال ۲۰۱۸ به وجود آمدند. دوجی کوین (Dogecoin)، بلک کوین (Blackcoin)، فریکوین (Freicoin)، پییر کوین (Peercoin)، وریکوین (Vericoin)، مایرید (Myriad)، ان اکس تی (NXT) تعدادی از آلت‌کوین‌ها هستند.

اولین آلت‌کوین «نیم کیون» (Namecoin) بود که دقیقا بر اساس الگوریتم‌های بیت کوین طراحی شده بود؛  این ارز رمزپایه در آپریل سال ۲۰۱۱ معرفی شد. نیم کوین نیز همانند بیت کوین به تعداد ۲۱ میلیون محدود است.

در اکتبر سال ۲۰۱۱  و با گذشت زمان کمی از معرفی نیم کوین، لایت کوین معرفی شد. لایت کوین از لحاظ الگوریتمی شبیه‌ترین ارز به بیت کوین بود که تنها در چند شاخصه با بیت کوین تفاوت داشت. در لایت کوین استخراج زمانی مابین ۱ تا ۲ دقیقه طول می‌کشد که این عمل در بیت کوین ۱۰ دقیقه زمان می‌برد. تعداد لایت کوین‌ها ۸۴ میلیون است تقریبا ۴ برابر تعداد بیت کوین که به ۲۱ میلیون می‌رسد.

آلت کوین

تفاوت بین آلت کوین و بیت کوین

یکی از شاخصه‌های تفاوت بیت کوین با آلت کوین‌ها از لحاظ اقتصادی یا روش متفاوت توزیع آن‌ها است. تفاوت‌ اصلی بیت کوین با آلت کوین‌ها در شیوه‌ی استخراج آن‌ها است که شرح دادیم.

آلت کوین‌ها به هیچ وجه سودی که در خرید و فروش بیت کوین است را ندارند. بعلاوه‌، آن‌ها برای تأمین امنیت، قدرت هش کمتری نسبت به بیت کوین دارند. بسیاری از آلت کوین‌ها که به تازگی پیدا شده‌اند نوید ویژگی‌های برجسته‌ای را می‌دهند‌، اما با بررسی دقیق‌تر این آلت‌کوین‌های نوظهور متوجه خواهید شد که تمامی این‌ها فقط وعده هستند،‌ نه بیشتر.

معنی دیگر تمام این‌ها می‌تواند این موضوع باشد که ریسک خرید و فروش آلت‌کوین‌ها نسبت به بیت کوین بیشتر است. نوسان قیمت در آلت‌کوین‌ها بسیار بیشتر از بیت کوین است. کلاه‌برداری‌های متعددی از آلت کوین‌ها صورت گرفته است.

در ادامه به معرفی چند آلت کوین خواهیم پرداخت:

ارز رمز پایه اتر

این ارز رمزپایه توسط پلتفرم اتریوم تولید شده و معمولا اتریوم نامیده می‌شود. این پلتفرم،‌ فناوری دفتر کل (Ledger) است تا کمپانی‌ها، توانایی این که بر اساس آن‌ها ساخته شوند را داشته باشند.

بیت کوین کش

بیت کوین کش درواقع یکی از زیرشاخه‌های بیت کوین محسوب می‌شود،‌ اما با این حال یک ارز مستقل و جدا شناخته می‌شود. تفاوت‌های موجود در ساختار این ارز با بیت کوین موجب سریع‌‌تر شدن روند معاملات با هزینه‌ی کم‌تر نسبت به بیت کوین می‌شود.

لایت کوین

لایت کوین نیز قبلا یکی از زیرشاخه‌های ارز رمزپایه بیت کوین شناخته می‌شد. الگوریتم اثبات کار این آلت‌کوین متفاوت با همتایانش است. در واقع الگوریتم این ارز بر روی حافظه‌ حساس‌تر است،‌ درحالی که ارز رمزپایه‌ی بیت کوین بر روی قدرت پردازش تمرکز دارد. شبکه‌ی لایت کوین در تلاش است تا یک بلوک را چهار برابر سریع‌تر از ارز رمزپایه بیت کوین به انجام برساند. تمامی این‌ موضوعات درحالی است که بیت کوین طوری طراحی شده است که سرعت تایید معاملات را افزایش دهد.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط