Search

فهرست مطالب

آزمون USMLE چیست؟

آزمون USMLE

آزمون USMLE که مخفف (United States Medical Licensing Examination) است، آزمونی است سراسری و ۳ مرحله‌ای که توسط برد تخصصی آمریکا برگزار می‌شود. آزمون USMLE توانایی و مهارت‌های بالینی متقاضیان را برای تشخیص بیماری‌ها مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

هدف از برگزاری آزمون USMLE چیست؟

این آزمون ۳ مرحله‌ای برای کسب اجازه‌ی تحصیل رشته‌ی پزشکی در آمریکا است. این آزمون توسط سازمان‌های FSMB و NBME حمایت و ساپورت می‌شود. آزمون USMLE به تمام  پزشکان در آمریکا برای بهبود و تکامل و روند آماده سازی پزشکان برای شروع فعالیت حرفه‌ای خودکمک می‌کند.

چرا باید در آزمون USMLE شرکت کرد؟

این آزمون توانایی متقاضیان را در حوزه ی دانش و قوانین پزشکی بررسی کرده و نشان دهنده‌ی‌ مهارت‌های تعامل با بیمار خواهد بود. علاوه بر تمامی‌ این‌ها پزشکی که بتواند هر سه مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارد؛ استاندارد جامع جهانی را در حوزه‌ی پزشکی به دست می‌آورد.

چگونه در آزمون USMLE ثبت نام کرده یا هزینه ی آن را پرداخت نمایید؟

داوطلبان می‌توانند برای ثبت نام یا پرداخت هزینه‌ی این آزمون از طریق ثبت نام در سایت و پنل کاربری  مجموعه‌ی صرافی پلاس در ارتباط باشند.

چگونه می‌ توان خود را برای آزمون USMLE آماده کرد؟

داوطلبان و علاقمندان می توانند با خرید نمونه  سوالات این آزمون یا تست های آزمایشی که در اینترنت موجود است سطح آمادگی خود را افزایش دهند.

مرحله‌ی دوم آزمون دارای دو بخش است که بخش دوم این آزمون با قبول یا رد نمره دهی می‌شود. به همین دلیل  این آزمون را به عنوان آزمون ۴ مرحله‌ای نیز می‌شناسند.

مرحله‌ی اول این آزمون علوم پایه بالینی و مراحل دوم و سوم مهارت‌های دانش کلینیکی سنجیده می‌شود. همچنین در  مرحله‌ی چهارم مهارت‌های مدیریت پروسه درمان که مطابق استانداردهای کشور آمریکا است؛ سنجیده می‌شود.

هزینه ی آزمون USMLE چقدر است؟

هزینه های آزمون برای مراحل یک و دو ۹۴۰ و برای مرحله‌ی سوم ۱۵۸۰ دلار است،‌ این آزمون دارای هزینه‌های جانبی  مانند (Application for ECFMG) و (Extension of Eligibility Period) و دیگر هزینه‌ها خواهد بود. داوطلبان باید برای رزیدنت شدن و اخذ ویزای H1 در امریکا باید تمامی مراحل ۱ تا ۳ را بگذرانند.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

مقاله های مرتبط