[vc_single_image image=”4133″ img_size=”full”]

تاریخچه وسترن یونیون

در سال 1851، شرکت چاپ تلگراف در نیویورک و میسیسیپی در شهر روچستر، نیویورک توسط ساموئل ل.سلندن، هیروم سیلیگی و دیگران، با هدف ایجاد یک سیستم بزرگ تلگراف با عملیات متحد و کارآمد، سازماندهی شد. در همین حال، عزرا کرنل یکی از شرکت های ورشکسته خود را خریداری کرد و نام آن را شرکت تلگراف نیویورک و وسترن یونیون نامید. در سال 1856 هر دوشرکت با هم ادغام گردیده و شکرت بزرگ وسترن یونیون متولد شد.

Western Union به سرعت در حال خرید شرکت های کوچکتر بود و تا سال 1860 خطوط آن از ساحل شرقی به رودخانه می سی سی پی و از دریاچه های بزرگ به رودخانه اوهایو رسیده است. در سال 1861 اولین تلگراف بین المللی را باز کرد. این شرکت طی چند سال آینده رشد فوق العاده ای داشت و تحت رهبری رؤسای جمهور جتثا ود و ویلیام اورتون سرمایه خود از 385،700 دلار در سال 1858 به 41 میلیون دلار در سال 1876 افزایش داد.

در سال 1871، این شرکت خدمات انتقال پول خود را براساس شبکه گسترده تلگراف خود معرفی کرد. در سال 1879، وسترن یونیون کسب و کار تلفن را ترک کرد و پرونده حق ثبت اختراع را با شرکت تلفن بل داد و انتقال پول شد کسب و کار اصلی آن شرکت.
شرکت وسترن یونیون پس از نزدیک 60 سال از شروع فعالیت خود در دنیا، در حال حاضر بیش از 400هزار نمایندگی در 240 کشور دنیا دارد و توانسته است جای خود را بخوبی در عرصه تجارت آزاد مالی باز نماید. این شرکت با بیش از 6100 کارمند توانست تا در سال 2010 میلادی درآمد سالیانه خود را به 5 بیلیون دلار امریکا افزایش دهد.
شرکت وسترن یونیون معمولا در هر کشور دارای دفاتر متعددی است . این دفاتر یا در بانکهای طرف قرار داد این شرکت مستقر هستند یا بصورت باجه نسبت به ارسال و دریافت وجه اقدام می کنند.

ارسال و دریافت وجه از طریق وسترن یونیون

برای ارسال وجوه، فرستنده میبایست به یکی از شعب وسترن یونیون مراجعه نماید و با پرداخت هزینه و کارمزد و ارائه کارت شناسایی و اطلاعات پاسپورتی شخص گیرنده درخواست خود را ثبت نمایید.
بعد از انجام حواله رسید حواله که دارای یک کد 10 رقمی میباشد (MTCN CODE) ارائه میشود که گیرنده می تواند با داشتن این کد و ارائه کارت شناسایی ،به یکی از شعب مراجعه و مبلغ را دریافت نماید.

MCTN CODE چیست؟

کد رمز وسترن یونیون یا همان MTCN CODE یک کد 10 رقمی میباشد که بعد از انجام حواله به شما داده میشود و گیرنده با ارائه این کد و کارت شناسایی میتواند مبلغ را دریافت نمایید.

هزینه های انتقال

هزینه ها براساس موقعیت فرستنده و گیرنده، نوع انتقال و اینکه آیا پول از یک مکان مقابله یا از طریق وب سایت ارسال می شود متفاوت است.

آیا وسترن یونیون بهترین روش جهت انتقال وجه میباشد؟

وسترن یونیون به دلیلی کارمزدهای بالایی که بر اساس کشور مقصد و رقم ارسالی تعیین می گردد و همچنین نرخ نبدیل نسبتا بالا، اساسا روش گرانی جهت انتقال پول است.

مزایا و معایب انتقال وجه از طریق وسترن یونیون

نکته برتری ارسال حواله از طریق وسترن یونیون نسبت به روش ارسال بانکی، سرعت ارسال آن است. بدین صورت که به محض اینکه ارسال حواله از کشور مبدا انجام گردد ، فرد گیرنده می تواند مبلغ را با مراجعه به هر یک از دفاتر این شرکت در کشور مقصد دریافت کند.
مزیت دیگر ارسال و دریافت حواله وسترن یونیون، عدم نیاز به حساب بانکی است. بدین صورت که فرستنده فقط با داشتن اصل پاسپورت می تواند وجه را ارسال و گیرنده نیز فقط با داشتن اصل پاسپورت می تواند مبلغ را دریافت کند.

از معایب ارسال وجه از طریق وسترن یونیون این میباشد که امکان پیگیری بعد از دریافت وجه فراهم نمیباشد.
بنابراین قبل از ارسال وجه میبایست اطمینان کافی از شخص گیرنده داشته باشید.

 

چرا وسترن یونیون

دلایل زیادی برای استفاده از وسترن یونیون وجود دارد. در بیشتر موارد گیرنده پول فقط روش وسترن یونیون را قبول میکند. این روش نه تنها سریع است و کارمزد را نیز فرستنده میپردازد. برای همین روش مورد علاقه بیشتر گیرندگان پول در سراسر دنیاست. گستردگی شعبات این سیستم مالی هم دلیل دیگری است که این سیستم را محبوب کرده است.

فهرست