از آغاز سال ۲۰۱۹ بازار ارزهای دیجیتالی دچار نوسانات شدیدی شد. به طور مثال در ژانویه سال ۲۰۱۹ کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال بالغ بر ۱۳۰ میلیارد دلار بود اما در ماه جولای این روند صعودی بوده و سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتالی به ۳۷۳ میلیارد دلار رسید، اما بعد از این تاریخ بازار سیر نزولی به خود گرفته و کل سرمایه ارزهای دیجتال به ۲۰۰ میلیارد دلار رسید.

در بین این نوسانات شدید بعضی از ارزهای دیجیتال توانستند خود را از وضع نابسامان دنیای ارزهای دیجیتال نجات دهند. در ادامه به این چند ارز دیجیتالی که در سال ۲۰۱۹ عملکرد خوبی از خود نشان دادند اشاره خواهیم کرد.

۱. چین لینک (ChainLink)

چین لینک ارزی است که قطعا از شنیدن نام آن شگفت‌زده خواهید شد. این ارز دیجیتال در اصل به دنبال شکاف موجود بین بین قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین و برنامه‌های دنیای واقعی است. چین لینک سال ۲۰۱۹ را با کندی شروع کرد، ‌روند قیمت آن از ۰.۳۱ به بیش از ۰.۴۵ دلار رسید. تنها در ارز پنج ماه قیمت این ارز دیجیتال به ۳.۷۴ دلار رسید.

قیمت چین لینک در عرض پنج ماه ۵۰۰ برابر شد که رشد چشمگیری در بین رقبای خود محسوب می‌شد.

ارزهای دیجیتالی

۲. بایننس کوین (Binance Coin)

بایننس کوین در اواسط سال ۲۰۱۷ وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد. این ارز دیجیتال برای اهداف تجاری و تسهیل در پرداخت‌های مختلف مربوط به هزینه‌های بستر مبادلات در بایننس به بازار ارزهای دیجیتال عرضه شد. صرافی بین المللی بایننس تخفیف‌های ویژه‌ای را برای استفاده از این ارز دیجیتال برای کاربران خود اختصاص داده است.

بایننس کوین از قیمت اولیه ۶ دلار در عرض چند ماه به قیمت ۳۵.۲۰ دلار رسید که این رشد ۴۵۰ درصدی را در این ارز دیجیتال نشان می‌دهد. در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹‌، ارزش این ارز دیجیتال از ۳۳.۱۰ دلار به ۱۵.۷۹ دلار کاهش یافت‌، این موضوع وارونگی چشمگیری را در قیمت این ارز نشان داد. اما هم‌اکنون ارزش این ارز دیجیتال تقریبا ثابت مانده است.

ارزهای دیجیتالی

۳. تزوس (Tezos)

تزوس یک بستر محاسباتی غیرمتمرکز است که از یک پروتکل تأیید رسمی و همچنین یک ماژول اجماع اثبات سهام برای موضوعات مرتبط با دولت داخلی استفاده می‌کند. با توجه به نحوه‌ی کار سیستم‌، دارندگان XTZ که توکن‌های اشتراکی دارند واجد شرایط دریافت توکن‌های اضافی به عنوان انگیزه‌ای برای ایجاد و تأیید بلوک‌ها هستند.

در طول سال ۲۰۱۹ ارزش ارز دیجیتال تزوس ۱۹۰ درصد افزایش یافت.

ارز دیجیتالی

۴. سینتتیکس نتورک توکن (Synthetix Network Token)

سینتتیکس نتورک توکن یک توکن  ERC-20 است که به منظور تسهیل کلیه معاملات بومی مرتبط با مبادله Synthetix بوجود آمده است. علاوه بر این‌، توکن‌های SNX با استفاده از یک مدل قراردادهای نقطه به نقطه معامله می‌شوند و همچنین به عنوان وثیقه‌ای برای حمایت از دارایی‌های مصنوعی SNX به نام Synths مورد استفاده قرار می‌گیرند که در شبکه سینتتیکس به کار می‌روند تا ارزش بازار هر دارایی اساسی را ردیابی کنند.

بین ماه‌های ژانویه و آپریل قیمت هر توکن سینتتیکس ۰.۰۷ دلار را لمس کرد. در ۲۶ نوامبر که رکود بدی دامن گیر بازار ارزهای دیجیتال شد سینتتیکس نیز شوک بدی را تجربه نمود. به طور کلی از آغاز سال ۲۰۱۹ ارزش سینتتیکس بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافت و به قیمت ۱.۳۳ دلار سید.

ارز دیجیتالی

۵. بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

بیت کوین کش در حال حاضر یکی از ۱۰ ارز برتر دنیای ارزهای دیجیتالی است که به هارد فورک (چنگال سخت یک تغییر اساسی در پروتکل شبکه‌ی بلاک چین است که باعث می‌شود بلوک‌ها‌، معاملات قبلی نامعتبر یا برعکس باشند) بیت کوین تبدیل شده است.

در هفته‌ی دوم سال ۲۰۱۹ هر بیت کوین کش ۱۳۵ دلار معامله شد اما با شروع ماه آپریل قیمت هر بیت کوین کش به ۳۰۰ دلار رسید. این ارز در ۲۶ ژوئن‌، با قیمت ۴۷۹.۹۶ دلار معامله شد‌، که با این معامله به اوج قیمت سالانه خود رسید. در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹‌، قیمت بیت کوین کش نسبتاً پایدار ماند (حدود ۳۰۰ دلار) اما از ابتدای ماه نوامبر‌، این ارز به طور مداوم در حال کاهش است و ارزش یک بیت کوین کش در حال حاضر چیزی بیش از ۲۰۰ دلار است.

ارزهای دیجیتالی

۶. کازمس (Cosmos)

کازمس یک شبکه غیرمتمرکز است که از کلکسیون‌های مختلف مستقل‌، مقیاس پذیر و قابل تعامل تشکیل شده است. این پلتفرم در سال ۲۰۱۹ توجه بسیاری را به خود جلب کرد، به خصوص که ارزهای دیجیتال مرتبط با شبکه‌ ATOM ، طی ماه می همان سال بطور چشمگیری افزایش یافت. برای چشم انداز این موضوع‌، باید یادآوری کرد که در تاریخ 1 ژانویه، ATOM با قیمت ۰.۰۰۱ دلار معامله شد.

ارزهای دیجیتالی

۷. لایت کوین (Litecoin)

لایت کوین یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر است که توسط چارلی لی به عنوان ورژنی از بیت کوین ساخته شده است. تا بتواند با نسخه‌ای جدید خدمات بیشتری از بیت کوین را ارائه دهد. لایت کوین در هفته‌ی اول ژانویه با 32 دلار معامله شد. اما تا 22 ژوئن‌، قیمت آلت کوین به نقطه قیمتی چشمگیر 141.73 دلار افزایش یافته بود. از آن زمان‌، عملکرد لایت کوین همچنان رو به کاهش بوده است.

ارزهای دیجیتالی

۸. بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token)

بیسیک اتنشن توکن، یک ارز دیجیتال است که فقط با مرورگر اینترنتی «بریو» ( (Braveمورد استفاده قرار می‌گیرد. بریو مرورگر اینترنتی مبتنی بر بلاک چین است. این شبکه‌ی اینترنتی در ازای تماشای تبلیغات، گذراندن زمان مشخص در مرورگر  وبسایت‌‌های خاص توکن‌های این ارز دیجیتال را به کاربران اهدا می‌کند.

بیسیک اتنشن توکن معاملات خود را با ۰.۱۳ دلار شروع کرد و توانست در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ با صعودی خوب قیمت خود را به ۰.۴۴ برساند. بیسیک اتنشن توکن با سیر صعودی خوبی که پیش گرفته بود در اواخر سال ۲۰۱۹ قیمتش به ۱ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت این ارز دیجیتال در این سال ۳۵ درصد رشد داشته است.

ارزهای دیجیتالی

۹. اتر (Ether)

اتر جز ۱۰ ارز دیجیتال برتر است که بعد از بیت کوین دومین ارزهای دیجیتالی موفق این حوزه شناخته می‌شود. توسعه دهندگان اتریوم این پلتفرم را به عنوان (رایانه جهانی) برای قراردادهای هوشمند پیش بینی می‌کردند پروتکل دیجیتالی که به تسهیل‌، تأیید و اجرای قراردادی که شرایط آن از پیش تعیین شده باشد کمک می‌کند. اکوسیستم اتریوم امکان صدور نشانه‌های ERC-20 را نیز فراهم می‌کند.

در اوایل سال ۲۰۱۹ اتریوم با قیمت ۱۱۶ دلار معامله شد، اما شش ماه پس از این دوره قیمت اتر به صورت چشمگیری افزایش یافت و به ۳۳۴.66 دلار رسید. اما این قیمت نیز کاهش یافته و حدودا به ۲۰۰ دلار رسید. در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ اتر بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ دلار معامله می‌شد. اما با این وجود این ارز دیجیتال ۲۰ درصد افزایش قیمت داشت.

 دیجیتالی

۱۰. ای او اس (EOS)

ای او اس یک پلتفرم  رمزنگاری شده است که می‌تواند توسط توسعه دهندگان برای ابداع تعدادی برنامه جدید غیرمتمرکز استفاده شود. در این راستا‌، نشانه‌ی EOS برای تسهیل معاملات بومی سیستم ناشناس و همچنین فرآیندهای داخلی استفاده می‌شود. علاوه بر این‌، بلاک چین EOS به گونه‌ای طراحی شده است که بسیار مقیاس پذیر بوده و فضای زیادی را برای سفارشی سازی باقی می‌گذارد. یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این پروژه همین موضوع است.

این ارز دیجیتال در هفته‌ی اول با ۲.۲۳ دلار معامله شد. اما چندین ماه بعد به قیمت بالای ۳۱ دلار رسید که به زودی نیز این قیمت کاهش یافته و به ۸ دلار رسید. ارزش این ارز هم‌اکنون مابین ۲ تا ۳ دلار متعادل مانده است. به طور کلی این ارز دیجیتال ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

 دیجیتالی

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست