یکی از بهترین نوع درآمد از طریق ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین استخراج و به اصطلاح «ماینینگ» (mining) است. استخراج کنندگان بیت کوین زمانی که یک بلاک را کامل کنند ۱۲.۵ بیت کوین به دست می‌آورند. قبل از سال ۲۰۱۶ تکمیل کردن یک بلاک برای استخراج کنندگان ۲۵ بیت کوین در پی داشت. در سال ۲۰۱۲ استخراج کنندگان حتی ۵۰ بیت کوین نیز کسب کردند. امروزه راه انداختن فارم ماینینگ برای استخراج بیت کوین کمی پیچیده و مشکل است اما غیر ممکن نیست.

مزرعه‌ استخراج یا فارم بیت کوین به چه معنا است؟

مزرعه‌ی استخراج بیت کوین، محلی است (اتاق، انبار و …)‌ با دستگاه‌های ماینینگ (ASIC) که مخصوص استخراج ارزهای دیجیتال هستند. فارم‌ها مقدار زیادی انرژی دارند که میزان مصرفی برق بالا داشته و نیاز به خنک کننده‌های قوی دارند. استخراج بیت کوین یک مفهوم ساده است که اگر به خوبی توضیح داده نشود‌، پیچیده به نظر می‌رسد. با انجام ماینینگ کوین‌های جدید تولید شده و به موجودی در گردش آن، ارز دیجیتال خاص اضافه می‌شود.

تمام چیزی که استخراج کنندگان برای تأیید معامله بیت کوین نیاز دارند یک رایانه‌ی فعال شده توسط اینترنت با یک برنامه نرم افزاری است که به «بلاک چین» (blockchain) وصل شده است. استخراج بیت کوین نیز روندی است که از طریق آن بیت کوین‌های جدید به گردش در می‌آیند.

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد؛ ۱۲.۵ بیت کوین هر بار که ماینرها حجم معاملات را کامل می‌کنن‌د، آزاد می‌شوند. یک بلوک معاملات معادل 1MB و میانگین ۱۴۰۰ معاملات است.

ماینینگ پول یا استخر استخراج کنندگان چیست؟

ماینینگ پول گروه مشترکی از استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال است که از طریق شبکه با یکدیگر ترکیب می‌شوند. به طور جداگانه‌، شرکت کنندگان در ماینینگ پول قدرت پردازش خود را در تلاش برای یافتن بلاک‌ها انجام می‌دهند.

با توجه به این موضوع که دستگاه‌های فارم ماینینگ صدا و مصرف برق زیادی دارند نگه‌داری چند تا از آن‌ها در منزل یا محل مسکونی غیر قابل ممکن خواهد بود.

چگونه یک فارم ماینینگ بیت کوین بسازیم؟

استخراج بیت کوین نه تنها با ارزش است بلکه برای استخراج کنندگان پاداش نیز دارد. با ارزش بیت کوین که ۹۰۸۰ دلار است پاداش ۱۲.۵ بیت کوین به استخراج کنندگان ۱۱۳.۵۱۲ دلار خواهد بود. اگر به ارز دیجیتال علاقه داشته باشید می‌توانید ایجاد فارم و کسب بیت کوین از این طریق را به یک حرفه تبدیل نمایید.

اگر می‌خواهید فارم استخراج بیت کوین داشته باشید باید تمامی موارد زیر را داشته باشید:

۱. کیف پول بیت کوین

ابتدای شروع این کار نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال (نرم افزاری،‌سخت افزاری و موبایل) دارند تا بتوان بیت کوین‌های بدست آمده را در آن ذخیره کنند.

۲. برنامه‌ی نرم افزاری استخراج بیت کوین

BTC miner) و (CG miner نمونه‌هایی از نرم افزارهایی هستند که از دستگاه‌های مورد نیاز شما پشتیبانی می‌کنند.

۳. عضویت در یک فارم بیت کوین

علاقمندان می‌توانند برای شروع استخراج بیت کوین با یکی از فارم های بیت کوین همکاری کرده یا عضو شوند.

۴. دستگاه های ماینینگ

امروزه استخراج کنندگان بیت کوین حرفه‌ای از دستگاه‌های ASIC برای استخراج استفاده می‌کنند. دستگاه های ASIC دستگاه‌های قدرتمندی هستند که برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند.

۵. کامپیوتر متصل به اینترنت

برای انجام استخراج‌های ارز نیاز به رایانه‌های متصل به اینترنت است.

۶. منابع انرژی

برای داشتن فارم کوچک استخراج بیت کوین حداقل ۱۰۰۰ کیلو وات برق نیاز است.

۷. خنک کننده

دستگاه های استخراج ارز دیجیتال گرمای زیادی را تولید می‌کنند که برای کنترل گرما خنک کننده‌های قوی نیاز خواهند بود.

فارم ماینینگ

سختی های استخراج بیت کوین

دلیل عدم استفاده استخراج کننده‌های حرفه‌ای بیت کوین از پردازنده‌های CPU یا GPU را می‌توان در مشکل استخراج بیت کوین خلاصه کرد. بلاک چین به صورت خودکار تنظیم می‌شود‌، به گونه‌ای که بلاک بیت کوین فقط در مدت 10 دقیقه تکمیل می‌شود.

‌معماهای ریاضی که ۵ سال پیش توسط CPU ها و GPU ها حل شده بودند‌، به حدی سخت شدند كه فقط ASIC ها می‌توانند آ‌ن‌ها را اداره كنند. یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) دارای سرعت محاسباتی بسیار بالاتر از یک کامپیوتر پردازنده است.

ASIC ها حاوی یک تراشه ویژه هستند که معمای ریاضی مورد نیاز برای تأیید معاملات را با نرخ میلیاردها هش در ثانیه حل می‌کنند. برخی از ASIC از تریلیون‌ها نرخ هش در ثانیه پشتیبانی می‌کنند. این دستگاه‌ها آمادگی تایید معاملات تا زمانی که مشکل استخراج فارم فراتر از سرعت آن‌ها نباشد را حل می‌کند.

ارزش بیت کوین

مانند تمامی ارزهای دیجیتال قیمت بیت کوین نیز در نوسان است. در سال ۲۰۱۷ بیت کوین ۱۹ هزار دلار بود که هم‌اکنون قیمت آن پایین‌تر است.

مشکلات و راه حل ها

برای ایجاد فارم‌های خوب باید مکان و دستگاه‌ها از شرایط خوبی برخوردار باشند. استخراج کنندگان باید آموزش دیده و ساعات کاری منعطفی داشته باشند.

یک فارم ماینینگ برای استخراج بیت کوین در ابتدا نیاز به هزینه‌ی زیادی ندارد. با توجه به قیمت دستگاه‌های ASIC می توانید فارم خود را راه‌اندازی نمایید. البته باید توجه داشته باشید الگوریتم استخراج بیت کوین هر هفته در حال تغییر است. بهتر است قبل از هر اقدامی به خوبی تحقیق نمایید.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست