صاحبان بیت کوین افراد منحصر به فردی هستند، رمز‌های شخصی این افراد باید در امنیت کامل نگهداری و حفظ شود و اغلب برای اطمینان بیشتر تنضیمات مربوط به حریم خصوصی را در شبکه‌های اجتماعی خود از قبیل فیس بوک فعال می‌کنند. امنیت و حریم خصوصی در مقابل فاکتور‌هایی از قبیل سهولت در استفاده برای این گونه افراد از اهمیت بالاتری برخوردار است و نمی‌توان تنها به این دلیل آنها را بدبین دانست.

در حقیقت این باور در افراد از جایی شکل گرفت که خدمات امنیت و حریم خصوصی بر اساس قوانین غیر قابل اعتماد انجمن بیت کوین ارائه شد. پرداخت‌هایی که به صورت بیت کوین انجام می‌گیرند به گونه‌ای طراحی شده اند که به جز دو طرف قرارداد یعنی فروشنده و خریدار کسی را در روند تراکنش دخیل نخواهند کرد.

برای حفاظت اطلاعات از جاسوسان تمام تراکنش‌ها در یک درگاه بسته و  محافظت شده انجام می‌شود. در حقیقت استفاده از درگاه‌های محافظت شده جزئی از انتظارات صاحبان بیت کوین محسوب می‌شد تا از این طریق بتوانند با آسودگی کامل از شبکه بیت کوین استفاده کنند.

امروزه سیستم‌های امنیتی یکی از مهم‌‌ترین مقوله‌های بیت کوین و ارز دیجیتال محسوب می‌شوند، به گونه‌ای که روزانه بحث‌های زیادی برای بالا بردن امنیت شبکه بیت کوین و رسیدن به بهترین گزینه از کیف‌ پول سرد بین اعضای تیم صورت می‌گیرد. اما در این بین بحثی در زمینه‌ی سیستم کنترل دسترسی به میان نیامده است.

هویت دو عاملی ارز دیجیتال

اخیرا یک شرکت هویت دو عاملی به نام سیلف در شهر اوکلند کالیفرنیا با ارئه راه حل رمز گذاری باعث ایجاد پیشرفت‌هایی در این زمینه شده است. طبق راه حل ارائه شده رمز عمومی ارز دیجیتال برای کیف پول بیت کوین هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این شرکت در اصل با بکارگیری روش رمزگذاری آر‌اس‌ای، یک رمز اختصاصی به تلفن همراه کاربران ارسال می‌کند. در این شیوه رمز عبور به تنهایی کافی نخواهد بود زیرا کاربران از طریق دستگاه‌های مورد استفاده‌ی خود شناسایی می‌شوند.

همان طور که مشاهده کردید می‌توان گفت که یکی از اهداف اصلی شرکت سیلف پیش گرفتن روشی است که در آن نیازی به رمز عبور نداشته باشید. دستیابی به امنیت از مهم‌ترین اهداف این شرکت محسوب می‌شود، بنابراین وبسایت‌های دیگر بیت کویین نیز برای دستیابی به امنیت بهتر شبکه از روش‌های پیشنهادی شرکت سیلف تبعیت می‌کنند.

اقدامات اخیر صرافی بیتس‌پارک که اولین شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات انتقال بین کوین محسوب می‌شود، موجب ارتقا سیستم تعیین هویت دو عاملی شده است. جورج هارپ، مدیر عامل بیتس‌پارک گفت هنگامی که ورود کاربران را برای اولین بار به سیستم سیلف دیدم ، به راحتی ‌می‌توانستم آینده‌ی روشن پیش روی آن را پیش‌بینی کنم. تکمیل فرآیند پروژه نیز با سرعت بسیار بالایی صورت می‌گرفت و تمام اعضای تیم از رسیدن به پیشرفت حاصل از این فناوری هیجان زده بودند.

روش کاربردی برای ورود به سیستم سیلف به گونه‌ای فوق مدرن محسوب می‌شود زیرا افراد برای دسترسی به حساب‌های شخصی خود از موج سیلف استفاده می‌کنند. در واقع کاربران در درجه‌ی اول باید یک الگوی موج را از طریق تلفن همراه خود با صفحه‌ی کامپیوتر مطابقت دهند و تنها در صورت تطابق می‌توانند به صفحه‌ی شخصی خود ورود پیدا کنند.

 کارخانه‌های بیت کوین سوار بر موج

در حقیقت شرکت بیتس‌پارک تنها شرکت بین کوین نیست که ورود کاربران او از طریق دریافت موج صورت می‌گیرد. کوینیفای سرمایه‌گذار  ارز دیجیتال نیز به تیم تعیین هویت دو عاملی سیلف ملحق شده است. وی در وبلاگ خود به این نکته اشاره کرد که کیف پول کوینیفای از راه حل 2ای‌اف سیلف استفاده می‌کند. دلیل اصلی استفاده از این راه‌حل شفافیت و امنیت بالای آن برای تمامی افراد است. علاوه بر سیلف ما همواره می‌خواهیم  افراد صاحب حساب کاربری و توکن از امنیت و آرامش بیشتری برخوردار باشند.

جرمی جانسون، موسس یکی از برنامه‌نویسان کوین‌ددی نیز درباره‌ی سیلف سخنانی را بیان کرد. کوین‌ددی شرکت خدمات رمز‌گذاری 2.0 به نحوی فهم سیستم بلاک‌چین را برای افراد ساده‌تر می‌کند و مدت زیادی از شروع فعالیت او در پروژه‌ی دو عاملی سیلف نمی‌گذرد. جانسون سیستم تعیین هویت 2‌اف‌ای سیلف را به تمام شرکت‌هایی که به دنبال سیستم امنیتی خوب و ارزان قیمت هستند، پیشنهاد کرد.

آخرین اجتماع توسط شرکت تجارت الکترونیکی زیفتر شکل گرفت و  این شرکت راه‌حل سیلف را برای ارز‌های دیجیتال و عملیات پرداخت کارت‌های اعتباری خود استفاده می‌کند. باب ویلکینز مدیر عامل این شرکت در بین سخنان خود به منظور بالا بردن امنیت کاربران شبکه اعلام کرد که تیم آنها با طراحی سیستم پرداختی زیفتر خواستار ساختن یک فضای قابل اعتماد برای خریداران و  فروشندگان هستند. بنابراین با در نظر گرفتن دو فاکتور امنیت و آسودگی، کاملا منطقی است که در انجمن تعیین هویت دو عاملی هم حضور داشته باشند.

اینکه امروزه موضوع امنیت برای شرکت‌ها ارجعیت دارد، بسیار نکته‌ی حائز اهمیتی است. می‌توان از فرآیند ایمن رمز‌گذاری که در سیستم سیلف مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان یکی نشانه‌های پیشرفت در سیستم امنیت و  حریم خصوصی بیت کوین در سراسر جهان یاد کرد.

چگونه می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار‌های تعیین هویت دو عاملی امنیت حساب‌های کاربری خود را افزایش دهید؟

اگر با مبادلات ارز دیجیتال سر و کار دارید، قطعا برای حفظ امنیت حساب کاربری خود ناچار به استفاده از سیستم تعیین هویت دو عاملی خواهید شد. ارز‌های دیجیتال بر خلاف حساب‌های بانکی از هیچ سیستم امنیتی برای جلوگیری از مسائلی از قبیل کلاه‌برداری برخوردار نیستند، بنابراین در صورت هک شدن حساب کاربری این امکان برای شما فراهم نخواهد بود که مبلغ از دست رفته را باز گردانید. از آنجایی که مسئولیت امنیت حساب‌ها بر عهده‌ی خود افراد قرار دارد، استفاده از سیستم تعیین هویت دو عاملی امری ضروری محسوب می‌شود.

امنیت حاصل از نصب سیستم تعیین هویت دو عاملی ارزش سختی‌های احتمالی که در فرآیند یادگیری و راه‌اندازی به آنها برمی‌خورید را دارد. پس یک نفس عمیق بکشید و هرچه سریع‌تر زمانی را به نصب این سیستم اختصاص دهید. در این قسمت با ارائه‌ی نکاتی روند یادگیری را برای شما کوتاه تر خواهیم کرد و در آخر دو موضوع را به طور کامل شرح می‌دهیم.

روشی ساده برای بالا بردن امنیت حساب‌ های کاربری به وسیله‌  ی سیستم امنیتی تعیین هویت دو عاملی

شما با اطلاعات ارائه شده در این قسمت به راحتی می‌توانید با استفاده از برنامه‌ی گوگل آتنتیکیتور، سیستم امنیتی تعیین هویت دو عاملی را بر روی دستگاه الکترونیکی خود نصب کنید.

مرحله‌ اول: در ابتدا نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور را حداقل بر روی دو دستگاه الکترونیکی نصب کنید. در این صورت اگر شما به هر دلیلی به دستگاه اصلی دسترسی نداشته باشید، می‌توانید از طریق نسخه‌ی پشتیبان حساب کاربری خود را مدیریت کنید. بهتر است برای حفاظت از اطلاعات شخصی مربوط به حساب کاربری بر روی ابزار‌های الکترونیکی خود، رمز عبور بگذارید. زیرا اگر کسی وارد سیستم شما شود به راحتی می‌تواند به کدهای شخصی شما دسترسی پیدا کند.

مرحله دوم: در این قسمت باید از لپ تاب‌ و یا کامپیوتر استفاده کنید. لازم است برای نصب سیستم امنیت تعیین هویت دو جانبه یک حساب کاربری گوگل (جی‌میل) بسازید و وارد آن شوید. پیشنهاد می‌کنم که از حساب کاربری گوگل همیشگی خود، استفاده نکنید و یک حساب کاربری جدید را برای انجام این کار در نظر بگیرید. نکته‌ی اصلی در این قسمت ضرورت داشتن حساب کاربری گوگل برای نصب برنامه‌ی گوگل آتنتیکیتور است.

مرحله سوم: بعد از ورود به حساب کاربری گوگل و رفتن به یک وبسایت مشخص می‌توانید گزینه‌ی سیستم امنیت تعیین هویت دو عاملی را فعال کنید. هنگامی که این گزینه را فعال کنید، یک بارکد سیستمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید به وسیله‌ی دستگاه الکترونیکی اسکن شود. اگر دستگاه شما قابلیت اسکن کردن را ندارد نگران نباشید، می‌توانید به راحتی با دانلود یک نرم‌افزار این کار را انجام دهید. اگر می‌خواهید به امنیت کامل سیستم خود اطمینان داشته باشید، از کد بارکدی ارئه شده عکس بگیرید و آن را در یک جای امن نگه دارید. این بارکد حساب شخصی شما محسوب می‌شود و بعد‌ها می‌توانید از آن بر روی دستگاه‌های دیگر استفاده کنید. بارکد مربوط به حساب شخصی تنها در این قسمت ارائه خواهد شد و اگر آن را ذخیره نکنید، دیگر قادر به مشاهده‌ی آن نخواهید بود. کد‌های ارائه شده در نسخه‌ی پشتیبان را هم ذخیره کنید. شما با داشتن کد‌های نسخه‌ی پشتیبان قادر به اضافه کردن دستگاه‌های دیگر نخواهید بود، اما از این طریق می‌توانید حساب‌ کاربری خود را بازیابی کنید و در آخر به این نکته توجه کنید که باید اطلاعاتی از قبیل کدهای اختصاصی حساب کاربری خود را در یک مکان امن ذخیره کنید.

مرحله چهارم: هم اکنون بارکد اختصاصی شما بر روی صفحه‌ی کامپیوتر به نمایش درآمده است. شما تنها با زدن دکمه‌ی موجود در بالای صفحه می‌توانید بارکد مورد نظر را اسکن کنید. با انجام این کار نرم‌افزار آتنتیکیتور  بر روی دستگاه‌ شما فعال می‌شود، این فرآیند موجب ایجاد توکن تعیین هویت بر روی حساب‌ کاربری گوگل دستگاه‌های مورد استفاده‌ی شما می‌شود. توکن یک عدد 6 رقمی است که هر 15 ثانیه تغییر می‌کند. این عدد به دلیل برگرفته شدن از یک بارکد اختصاصی در تمام دستگاه‌های الکترونیکی شما یکسان خواهد بود. در حقیقت توکن‌های ارائه شده از یک بارکد کاملا یکسان هستند. از این پس برای ورود به حساب کاربری گوگل به این عدد هم نیاز دارید. شما می‌توانید برای یادگیری بهتر فرآیند ورود از نرم‌افزار خارج شوید و دوباره این مراحل را طی کنید.

مرحله پنجم: هم اکنون می‌توانید از طریق هر دو دستگاه وارد نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی شوید. در حقیقت شما مشغول به انجام دادن همان کاری هستید که بارها به منظور حفظ امنیت در مرحله‌ی ورود به حساب کاربری گوگل خود انجام داده‌اید. شاید در این فرآیند با تفاوت‌های جزئی مواجه شوید اما با اندکی دقت متوجه خواهید شد که کلیت آنها تا حد زیادی یکسان است. شما باید وارد بخش تنظیمات امنیت نرم‌افزار شوید، گزینه‌ی مربوط به تعیین هویت دو عاملی را فعال کنید و بارکد اختصاصی را بر روی هر دو دستگاه اسکن کنید. ذخیره‌سازی اطلاعات، تنها در این مرحله امکان پذیر خواهد بود. تایید نهایی بعد از وارد کردن عدد توکن صورت می‌گیرد. شما می‌توانید برای اطمینان بیشتر و بررسی دقیق‌تر اطلاعات دوباره وارد سیستم شوید.

مرحله آخر: در صورت عوض کردن تلفن همراه خود می‌توانید مراحل ذکر شده را دوباره تکرار کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که نباید کد‌ها و اطلاعات موجود در نرم‌افزار اصلی را حذف کنید زیرا شما تنها از طریق این اطلاعات می‌توانید سیستم تعیین هویت دو جانبه را بر روی یک دستگاه جدید راه‌اندازی کنید.

مواردی که ذکر شد خلاصه‌ا‌ی از تمام نکاتی بود که باید در این زمینه بدانید. شما تنها از طریق نرم‌افزار 2ای‌اف به توکن‌های خود دسترسی خواهید داشت و برای جابه‌جایی آنها نیازی به اینترنت ندارید. همان طور که پیش تر هم گفته شد شما به هیچ وجه قادر به دریافت دوباره‌ی این کدها نخواهید بود، بنابراین استفاده از نسخه‌ی پشتیبان کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

تعیین هویت دو عاملی چیست؟

تعیین هویت دو عاملی یک نرم‌افزار است که به وسیله‌ی یک کد امنیتی بر روی تلفن همراه و یا دستگاه‌های الکترونیکی دیگر اجرا می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این کد به همراه نام کاربری و رمز عبور به نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی خود ورود پیدا کنید. بنابراین اگر نرم‌افزار 2ای‌اف بر روی دستگاه الکترونیکی شما نصب شده است برای ورود به حساب خود علاوه بر نام کاربری و رمز عبور به کد اختصاصی 2ای‌اف هم نیاز دارید. به عبارت دیگر شما با استفاده از نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی سیستم امنیتی خود را ارتقا می‌دهید، این موضوع در دنیای ارز دیجیتال امروز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دلایل انتخاب و به کارگیری سیستم امنیت تعیین هویت دو عاملی

خدمات ارائه شده توسط نرم‌افزار 2ای‌اف چیزی فراتر از حد معمول است، زیرا هر حساب کاربری در این نرم‌افزار از یک کد اختصاصی برخوردار است که همیشه در حال تغییر است. کدهای امنیتی نام برده هم در اکثر مواقع تنها در دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده‌ی شما ذخیره می‌شوند. اگر خواستار ورود به نسخه‌ی مشخصی هستید، باید جدیدترین کد مربوط به حساب مورد نظر خود را داشته باشید.

پس اگر شخصی قصد هک کردن سیستم شما را داشته باشد، باید آخرین کد دریافتی را از روی دستگاه الکترونیکی شما بازنویسی کند و اطلاعات مربوط به نام کاربری و رمز عبور حساب را کاملا در اختیار داشته باشد.

چرا استفاده از نرم‌افزار امنیتی تعیین هویت دو عاملی در دنیای ارز دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است؟

ارز‌های دیجیتال در صورت ربوده شدن قابلیت بازیابی ندارند بنابراین نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی خدمات امنیتی خود را در مواردی از قبیل کیف پول آنلاین و مبادلات ارز دیجیتال در اختیار شما قرار می‌دهند.

با ذکر تمام نکات بالا به این نتیجه می‌رسیم که استفاده از نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی برای کراکن، کوین بیس، بیت کوین و انواع دیگر ارز‌های دیجیتال ضروری است. اگر از این نرم‌افزار در مبادلات خود استفاده نمی‌کنید بهتر است بدانید که خطر بسیار بزرگی شما را تهدید می‌کند.

کدام نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی از عملکرد بهتری برخوردار است؟

بهترین و امن‌ترین گزینه برای شما ثبت‌نام در نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی خود گوگل است. این نرم‌افزار بدون هیچ هزینه‌ای امنیت را در شبکه‌ی شما برقرار می‌کند و از لحاظ جهانی هم مورد تایید قرار گرفته است. شما به راحتی می‌توانید با گذراندن چند مرحله‌ی ساده بارکد نرم‌افزار را اسکن کنید.

با نصب این برنامه می‌توانید گزینه‌ی تعیین هویت دو عاملی را بعد از اسکن بارکد اختصاصی بر روی هر دستگاهی فعال کنید. بنابراین می‌توان گفت که حساب کاربری شما یک بارکد اصلی دارد که بر روی نسخه‌ی 2‌‌اف‌ای گوگل قرار گرفته شده است و از سوی دیگر تمام حساب‌هایی که در نسخه‌ی 2اف‌ای قرار گرفته‌اند یک بارکد اختصاصی دارند. این موضوع به خودی خود موجب تولید مداوم رمز‌های متفاوت در سیستم شما می‌شود.

نقاط ضعف موجود در نسخه‌ی 2اف‌ای

سیستم تعیین هویت دو عاملی از فواید بسیاری برخوردار است اما با این حال ضعف‌هایی هم در آن دیده می‌شود.  هر نرم‌افزار 2اف‌ای مشکلات امنیتی خاص خودش را دارد، بنابراین مواجه شدن با چنین مشکلاتی کاملا طبیعی است. برای مثال اگر شما با استفاده از سیم کارت می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را بازیابی کنید و یا قابلیت استفاده بر روی چندین دستگاه به طور همزمان در اختیار شما قرار گرفته شده  است، باید این حقیقت را هم در نظر بگیرید که در صورت دزدیده شدن سیم کارت تمام اطلاعات حساب کاربری شما به راحتی قابل دسترسی خواهد بود. اما نسخه‌ی گوگل این قابلیت را ارائه نمی‌دهد، بنابراین استفاده از این نسخه منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

یکی دیگر از ویژگی‌های نرم‎‌افزار تعیین هویت دو عاملی این است که افراد را مجبور می‌کند تا اطلاعات مهم مربوط به حساب‌های کاربری خود را در دو دستگاه الکترونیکی ذخیره کنند، در این صورت اگر نسخه‌ی 2اف‌ای فقط بر روی یکی از دستگاه‌های الکترونیکی نصب شده باشد و دسترسی شما به هر دلیلی با آن قطع شود مجبور خواهید شد تا فرآیند بازیابی اطلاعات را در تمام نسخه‌های 2اف‌ای انجام دهید.

همیشه نسخه‌ی 2اف‌ای را حداقل بر روی دو دستگاه الکتریکی نصب کنید، اطلاعات حساب کاربری شما در صورت عدم دسترسی به یکی از دستگاه‌ها به طور کلی از بین نمی‌رود. اگر برای اولین بار است که نسخه‌ی 2‌اف‌ای را نصب می‌کنید، بارکد اختصاصی ارائه شده را حداقل با دو دستگاه اسکن کنید.

چگونه می‌توان نسخه‌ی 2اف‌ای را به صورت همزمان در دو سیستم اجرا کرد؟

قطعا بزرگ‌ترین مشکل نسخه‌ی 2اف‌ای، فرآیند سخت و زمانبر غیرفعال کردن حساب‌ کاربری است. شما برای جلوگیری از این مشکل باید قبل از پاک کردن نرم‌افزار، تمام حساب‌های کاربری خود را در 2اف‌ای و نسخه‌ی اصلی گوگل غیرفعال کنید. اگر اول حساب کاربری غیر فعال و کدها پاک شوند، دیگر به حساب شخصی خود دسترسی نخواهید داشت.

شما همچنین می‌توانید برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، بارکد اختصاصی و رمز عبور مربوط به حساب کاربری خود را ذخیره نگه دارید. شما با انجام این کار می‌توانید از طریق دستگاه‌های دیگر نیز بارکد را اسکن کنید و وارد حساب کاربری خود شوید و با سرعت بالاتری تغییرات مورد نظر خود را در این سیستم ایجاد کنید.

سیستم امنیتی 2اف‌ای درست مانند ارز دیجیتال برای هر فرد یک کد اختصاصی تعیین می‌کند. در حقیقت بارکدی که شما هنگام نصب نرم‌افزار اسکن می‌کنید، کد اختصاصی شما است.

بارکد‌ها، کدهای اختصاصی و همچنین کد‌های مربوط به نسخه‌ی پشتیبانی را حتما در جایی امن و خارج از کامپیوتر نگه دارید. نسخه‌ی پشتیبان کدهایی را در اختیار شما قرار خواهد داد، شما باید تمام این اطلاعات را جایی ذخیره کنید که از دسترس سایر افراد خارج باشد. انجام این اقدامات شامل بارکد و کدهای اختصاصی ارائه شده بعد از نصب 2اف‌ای هم می‌شود. سیستم امنیتی 2اف‌ای درست همانند کیف پول ارز دیجیتال عمل می‌کند. افراد معمولا رمز‌های خودشان را در اختیار دیگران قرار نمی‌دهند و اطلاعات مشابه را در جایی خارج از کامپیوتر ذخیره می‌کنند.

بهتر است که در صورت نصب نرم‌افزار 2اف‌ای بر روی تلفن همراه احتمالاتی از قبیل دزدیده شدن آن را هم در نظر بگیرید. در بیشتر موارد به افراد پیشنهاد شده است که این برنامه را به جای تلفن همراه بر روی کامپیوتر‌های شخصی خود نصب کنند. اما در نهایت طراحان به این نتیجه رسیدند که فعال کردن این نسخه بهتر از نبود آن است.

بهتر است که از چندین ایمیل برای ثبت‌نام در نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی استفاده کنید. در این صورت اگر مبادلات ارز دیجیتال شما دچار اختلال شود، شما می‌توانید به حساب‌های دیگر دسترسی پیدا کنید. اگر می‌‌خواهید که تمام مبادلات خود را در نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی با آسودگی کامل انجام دهید، باید بدانید که توجه به تمام این نکات ضروری است.

هیچ سیستمی بی‌نقص نیست، پس قطعا در نرم‌افزارهای امنیتی هم ایراداتی وجود دارد. برای مثال اگر کسی به تلفن همراه، اطلاعات شخصی و رمز عبور شما دسترسی پیدا کند، شما قادر به متوقف کردن آن نخواهید بود.

در آخر می‌توان به این نتیجه رسید که امنیت سیستم شما قطعا با استفاده از این نرم‌افزار ارتقا پیدا خواهد کرد، اما در حقیقت هیچ راه‌حلی در زمینه‌ی ایجاد امنیت بی‌عیب و نقص نیست.

سخن پایانی

شما برای استفاده از ارز دیجیتال نیاز دارید تا به صرافی‌ دسترسی داشته باشید، پس بهتر است که از خدمات سیستم ‌های امنیتی بهره ببرید. می‌توان از نرم‌افزار تعیین هویت دو عاملی به عنوان یکی از بهترین و آسان‌ترین گزینه‌‌ها یاد کرد. اگر قابلیت‌های این نرم‌افزار برای شما رضایت بخش نیست، می‌توانید از نسخه‌های دیگر موجود در گوگل استفاده کنید.

انجام تمام فرآیند‌هایی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت، شاید سخت و زمانبر به نظر برسد اما قطعا بهتر از هک شدن حساب کاربری و از دست دادن تمام سرمایه‌های شما است.

صرافی پلاس با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی خدمات ارزی یکی از پیشگامان این عرصه است. ما در صرافی پلاس حواله‌های مختلف به تمامی کشورهای دنیار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان حاذق و مجرب مجموعه از طریق ثبت نام در سایت و ارسال تیکت در ارتباط باشند. صرافی پلاس در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته (به جز روزهای تعطیل) در حال خدمت به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست