اگر تا الان در صرافی‌های آنلاین؛ تجارت یا معامله کرده باشید،‌ احتمالا در قسمت مارکت، «تتر » یا همان (USDT) را مشاهده کرده‌اید. کاربران زیادی با ماهیت و نحوه‌ی استفاده‌ی تتر آشنا نیستند. برای اطلاعات بیشتر از رمز ارزپایه تتر با صرافی پلاس همراه باشید.

تتر (TETHER،‌ با علامت اختصاری USDT) یک توکن و ارز دیجیتال است که از طریق پروتکل OMNI Layer Pro در بلاک چین بیت کوین و شبکه‌ی اتریوم ERC20  تولید شده است. هر واحد توکن توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. این توکن‌ها تحت نظارت تتر نگهداری می‌شوند.

تتر برای تسهیل انتقال ارزهای ملی ایجاد شده، تا کاربران جایگزین پایداری برای بیت کوین داشته باشند.

توکن‌های تتر می‌توانند هر ارز دیجیتال دیگری را منتقل و ذخیره کرده یا برای خرید استفاده شوند.

در واقع تتر شکل پایدار پول است. حتی ارزهای فیات (ارزهای سنتی مانند پوند،‌ دلار ،‌ یورو و …) نیز در معرض تورم بوده و کاهش قدرت خرید مردم را در پی دارند، اما از آن جا که این نوسانات اغلب اندک است‌، ما هنوز این ارزها را برای استفاده‌ی روزانه خود مناسب می‌بینیم.

کسانی که با ارزهای رمزپایه آشنایی دارند، از این موضوع که نوسانات این ارزها به صورت روزانه به وجود می‌آید آگاه هستند؛‌ به همین دلیل ارزهای رمزپایه را برای استفاده روزانه مناسب نمی‌دانند.

به دلیل قوانین ارزهای رمزپایه و محدودیت‌های آن در مبادله‌ها به صورت روزانه، کم‌تر از این ارزها استفاده می‌شود. در ابتدای پیدایش ارزهای رمزپایه استقبال از این ارزها به دلیل نوسانات موجود کم بود، اما با گذشت زمان این نوسانات به هیجانی خوب در خریداران تبدیل شد.

تتر

بیشتر بانکداران و موسسات مالی در سراسر جهان نظر مثبت  خود را در مورد ارزهای رمزپایه اعلام کردند. با این حال‌، نوسانات موجود می‌توانند مانند یک شمشیر دو لبه باشند. نوسانات به وجود آمده در ارزهای رمزپایه قادر خواهند بود سرمایه گذاران را در هنگام افزایش صعودی قیمت‌ها به خود جلب کنند.

آینده‌ای را تصور کنید که در آن هر روز از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌شود‌، بی‌ثباتی مالی از بین رفته و تورمی وجود ندارد‌، این زمان دقیقا جایی است که ارز رمزپایه تتر وارد بازی می‌شود. تتر ارز رمزپایه با ثباتی است که  خریدی پایدار با میزان تورم بسیار کم را برای استفاده کنندگان به ارمغان می‌آورد.

نقش ارز رمزپایه‌‌ ثابتی مانند تتر در معامله‌های روزانه بسیار اساسی است. بسیاری برای معامالات روزانه از بیت کوین، اتریوم و لایت کوین استفاده می‌کنند، اما به دلیل نبود ثبات قیمت در این ارزها تردیدها نسبت به  استفاده از آن‌ها برای مصارف روزانه شدت گرفته است.

تتر یک ارز با ثبات رمزنگاری شده‌ی فیبر ترکیبی است که ارزش آن به دلار آمریکا و سایر ارزهای فیات وابسته است.

ارز دیجیتال تتر یکی از محبوب‌ترین ارزهای با ثبات مجازی بوده و در معماله‌های بتفینکس و پولونیکس به عنوان جایگزین دلار استفاده می‌شود. با تمام این‌ها دلار نیز دارای نوساناتی در بازار جهانی است.

کاربران مایل به استفاده‌ی ارز تتر به منظور کاهش نوسانات ارزهای رمزپایه به جای پول فیات هستند. در اتحادیه‌ی اروپا با کنترلی که بر نوسانات یورو و تتر وجود دارد، استفاده از این ارز رمزپایه به موضوعی اساسی مبدل شده‌ است.

این ارز رمزپایه امکان انتقال پول کاغذی به پول مجازی را امکان‌پذیر می‌کند. با در نظر گرفتن امنیت بالای این ارز دیجیتال توسط پلتفرم بلاک چین و انتقال سریع و سرعت بالای تراکنش‌ها این ارز رمزپایه به یکی از محبوب‌ترین‌ها تبدیل شده است.

مزیت تتر نسبت به دلار

به دلیل ثبات قیمت این ارز دیجیتال نسبت به دلار ریسک خرید و نگهداری آن کم‌تر است. داشتن کیف پول و بدون واسطه بودن؛ این ارز رمزپایه را برای تجارت و خرید بسیار مناسب کرده است. با این ارز دیجیتال می‌توان بدون ریسک و نوسانات قیمت که در پول‌های مجازی و واقعی بسیار رایج است به خرید و تجارت پرداخت.

این ارز رمزپایه را نمی‌توان استخراج کرد. درواقع این اعضای تتر هستند که توکن‌ها را تولید می‌کنند و به وسیله‌ی صرافی رمز ارز «بتفینکس» (‌Bitfinex‌) آن را عرضه می‌نمایند. البته کاربران قبل از هر اقدامی باید مقداری ارز کشوری در حساب صرافی بتفینکس داشته باشند. با این‌حال رمز ارز تتر تقریباً در تمام صرافی‌ها مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

تتر

چه طور می توان تتر را ذخیره کرد؟

همانند ارزهای بیت کوین و اتریوم، تتر نیز دارای کیف‌پول‌هایی است که می‌توان به راحتی ارز دیجیتال خود را در آن ذخیره کرده و نگهداری نمود. اگر کیف پول تتر شما دزدیده یا گم شود به معنی از دست دادن تمامی ارز دیجیتال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست